Teknoloji

Dyson, bu kez lazer teknolojisini kullanan süpürge geliştirdi

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Dyson, elektrikli süpürge modellerinden hava temizleyicilere, saç bakım ürünlerinden aydınlatma çözümlerine kadar birçok farklı alanda kullanıcılarına ulaşıyor. Şirket, bu ürünleri geliştirirken aynı zamanda Ar-Ge’ye de büyük yatırımlar yapmakta ve kendi teknolojilerini geliştirmekte ve ürünlerinde kullanmaktadır. En son örnek, Dyson V12 Detect Slim’e sahip Dyson V15 Detect modelleriydi. Firma bu kez ilk kez lazer teknolojisini kullanan elektrikli süpürgeleri ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Bu yazıda Dyson V15 Detect’e daha yakından bakacağız.

Dyson ise uzun yıllardır bu alana yaptığı yatırımlarla birçok kullanıcının yakından tanıdığı bir teknoloji şirketi. Şirket bu kez Dyson V15 Detect adlı çözümüyle öne çıkıyor. Şirket, bu kablosuz elektrikli süpürge modelinde ilk kez lazer teknolojisini kullanıyor ve gizli tozlara standart elektrikli süpürgelerin yakalayamadığı daha güçlü bir çözüm sunuyor.

İngiltere’de bir garajda yola çıkan Dyson, kurulduğu 1993 yılından bu yana istikrarlı bir şekilde büyüdü. Dyson bugün; Birleşik Krallık, Malezya, Singapur ve Filipinler’de mühendislik, araştırma, geliştirme ve test faaliyetleri yürüten ve dünya çapında bekleyen 10.551 patenti bulunan küresel bir teknoloji şirketidir. 6.000’i mühendis ve bilim insanı olmak üzere dünya çapında 14.000’den fazla kişiye doğrudan istihdam sağlayan şirket, Ar-Ge’ye yaptığı önemli yatırımlarla tanınıyor. Şirket birçok farklı ürün sunmaktadır. Elektrikli süpürge konusunda da oldukça iddialı bir markadır.

Dyson, bu sefer lazer teknolojisini kullanarak bir elektrikli süpürge geliştirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu