Spor

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk: En büyük favori olarak biz gösteriliyoruz!

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) Başkanı Arif Ümit Uztürk, 2021 Avrupa Şampiyonası’nın son şampiyonu unvanı için mücadele edecek ampute milli futbol takımının kupayı tekrar kazanacağına inandığını söyledi.

Dünya Ampute Futbol Federasyonu (WAFF) başkanı da olan Uztürk, iki takımın şampiyonadan çekildiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Şampiyonluk aslen 16 takımın katılımıyla gerçekleşecek bir organizasyondu. Ancak Kovid-19 sorunu nedeniyle iki takım bu etkinlikten çekildi. Ne yazık ki bunlardan biri bizim grubumuza aitti, Azerbaycan çekildi. Böylece 3 Takımlar grubumuzda kaldı. İki eksik takım, 14 takım. Bu şampiyonluğu mümkün kılacağız.”

Uztürk, 12-19 Eylül tarihleri ​​arasında Polonya’da düzenlenecek 2021 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası öncesinde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Organizasyonun Türkiye’nin şampiyon olduğu 2017’den sonra ilk kez yapılacağını vurgulayan Uztürk, “Maalesef 2020’de pandemi nedeniyle pek çok etkinlik yapılamadı. Bu nedenle bu şampiyona Krakow’da yapılıyor. Polonya, milli takımımız teknik direktörümüzün gözetiminde uzun süredir çalışıyor” dedi.

TBESF Başkanı Arif Ümit Uztürk: En büyük favori olarak karşınızdayız!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu