Spor

Dünya rekortmeni Fatma Uruk, Türkiye Şampiyonu oldu

Antalya’nın Kaş ilçesinde düzenlenen Türkiye Açık Hava Serbest Dalış Şampiyonası’nın çift kürek sabit ağırlık ayağında Fatma Uruk 71 metre ile Türkiye şampiyonu oldu.

Dünya rekorunun sahibi Uruk’tan sonra Birgül Erken Değer 67 metre ile ikinci, Yasemin Ulucan 51 metre ile üçüncü oldu. Yarışmanın ardından kısa bir açıklama yapan Fatma Uruk, asıl amacının Türkiye’ye Dünya Kupası ve Dünya Şampiyonası’nda madalya getirmek olduğunu, yarışmaya hazırlanmak için görevinden istifa ettiğini ve kısa bir süre önce Kaş’a geldiğini söyledi. Çalışmaya devam edeceğini söyledi.

URUK MEKSİKA’DA ÜÇ GÜNDE ÜÇ DÜNYA REKORU KIRDI

Uruk, geçen yılın Kasım ayında Meksika’nın Yucatan Yarımadası’nda 3 günde üç dünya rekoru kırdı. Fatma Uruk, “Değişken Ağırlıksız İzsiz” kategorisinde 72 metrelik derecesi ile yeni dünya rekorunu kırmıştı. Bu alanda bir önceki rekor 70 metre ile Türk atlet Derya Can’a aitti. İkinci gün Uruk, “çift hat sabit ağırlık” kategorisinde 67 metrelik derecesi ile Rus atlet Olga Davydova’nın elindeki 65 metre dünya rekorunu kırmayı başardı. 33 yaşındaki sporcu, son gün 77 metrelik yeni bir dalışla “Değişken Ağırlıksız İzsiz” kategorisinde 72 metre ile rekorunu kırmayı başardı.

Dünya rekortmeni Fatma Uruk Türkiye şampiyonu oldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu