Spor

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun Gelibolu-Tekirdağ etabını Patrick Bevin kazandı.

class=”medyanet-inline-adv”>

“Tariihe Ve Doğa Saygı” Temasıyla Gerçek Ve 14 Olkeden Olmak eklenmiş toplam 153 Sporcunun Mücadele Ettiği 57’nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun 7’nci Etabı 135.3 Kilometrelik Parkurda Gelibolu-Tekirdağ Arasında Kuştu. Gelibolu Fener Parkı’ndan Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nun verdiği start ile pedal basan sporcular, Güneyli ve Bolayır kavşaklarından Kavakköy’e ulaştırıldı. sonra Yeniköy’den geçen bisiklet, Şarköy Devlet Hastanesi, Hoşköy ve Gaziköy’ü Uçmakdere’ye ulaştı. Kartaltepe Tabiat Parkını önceki sporcular, Kumbağ, Barbaros Limanı, Altınova ve Tekirdağ Limanı’nın ardından Cumhuriyet Meydanı Kavşağı’nda bitişi görüldü. Gelibolu-dağ etabını 3 saat 21 dakika 2 saniyelik bakışıyla İsrail–Premier Tech ekibidan Yeni Zelandalı Patrick Bevin kazandı. 2’nciliği Alpecin-Fenix ​​​​takımından Avustralyalı Jay Vine, 3’üncülüğü Tem Arkea Samsic takımından Fransız Nicolas Edet elde etti.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Gelibolu-Tekirdağ etabını Patrick Bevin kazandı.

MAYOLARIN DAĞILIMI

57’nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Edremit-Eceabat etabında genel klasman 1’inciliğidi. Turun 7’nci etabında genel klasman modelini gösteren turkuaz mayoyu Patrick Bevin üzerine giydi. ABD’li sporcu Noah Granigan kırmızı mayoyu, Belçikalı Jasper Philipsen de yeşil mayoyu, Türkiye güzelliklerini gösteren beyaz mayoyu ise Sakarya BB’den Batuhan Özgür korudu.

SAKARYA BB’DE ŞANSSIZLIK

Öte yandan Sakarya BB’den Onur Balkan yarışıyorken, aynı takımdan bugün yarışta kazaya karıştığı için aşılanmış ve mücadeleye devam edemedi. Bu sporcuların yanı sıra Caja Rutal-Seguros RGA’dan Iuri Leitao yarıştan çekildi. Equipo Kern Pharma takımından Alex Jaime ise 7’nci etapta yarışmadı.

YARIN İSTANBUL-İSTANBUL ETABİ KOŞULACAK

57’nci Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, yarın İstanbul-İstanbul etabı ile sona erecek. Saat 08.15’te Atatürk Kültür Merkezi’nde başlayacakla 141.1 kilometrelik parkurda mücadele edecekler, 11.30 gibi Atatürk Kültür Merkezi’ni görecekler.

class=”medyanet-inline-adv”>

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun Gelibolu-Tekirdağ etabını Patrick Bevin kazandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu