Spor

Cihat Arslan: “Ringi asla terk etmeyiz…”

Spor Toto Süper Lig’de bu hafta sonu deplasmanda Altay’a konuk olacak olan Yeni Malatyaspor’da hazırlıkları Teknik Direktörü Cihat Arslan ilerliyor. Orduzu Nurettin Soykan Tesisleri’nde devam eden hazırlıklarda futbolcular Altay’a karşı galip gelebilmek için hız kesmeden devam ediyor.

class=”medyanet-inline-adv”>

Takımın başında ilk maçtaki spor olan 3 puanla Teknik direktör Cihat Ars, gelecten umutlu olduğu ligde kalma ellerinden gelen tüm gayreti hedeflerini söyledi.

Antrenmanlara önem veren Arslan, “Bir hocanın namusu antrenmandır. Biz antrenmanları yapmak için çaba sarf etmeyen. Kendi değerlerimizi koruyarak mücadeleyez” dedi.

Ligdeki puannun şu anki oyuncaklarından Arni bilmediklerini de ifade edenslan, “İşin atılımda gerçekte. Tamam 3 puan ama kampanyalar de kazanmış, biz işimize kadar devam ediyor. Biz bütün inancımızla idmanlarımıza devam ediyor. Malatyaspor için bunu yapmak. Hırslıyız, azimliyiz bunu da takıma yansıtmaya ve yine istiyoruz. Ama bundan sonra bize neyi yapacağımızı ligin gidişatı bizetirirür, seneyi yapılandırmayı mı onu başarırız, bu ligde mi onu başarırız. Her türlü başarı için buradayız. Takımımız için buradayız, Allah yardımcımız olsun” ifadelerine yer verdi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yeni Malatyaspor camiasının çok bir camia olduğunu ve Malatya’nın büyük olduğu için olan bir kişi olduğunu dile getiren Arslan, “Feyzullah abinin, Oktayların, Ünalların, Bünyaminlerin Malatya’sı. Biz deplasmana gelirdikdik harika bir takım vardı.

Cihat Arslan: Ringi asla terk etmeyiniz...

Takıma kullanıma yönelik araçlara örnek oluşturacak şekilde, Cihat Arslan, ilk olarak idmana ile tamamlanabilir ve tamamlanabilir hazırlıkları sırasında antrenmanlara başylnıklarıları. Kendi enerjisini kullanan bu araçlara da kendi isteğini dile getiren Arslan, “Değişimi insannde başlatabilir. Biz kendimiz değiştiremeyiz, kendimiz birlikte gelişiriz, hep beraber gelişiriz. Bunu buraya oturtmaya çalışıyoruz” dedi.

class=”medyanet-inline-adv”>

Yeni Malatyaspor’a içeriği ve ahlaki bozuk bir teknik adam, “Takımın yeteneği vardı ama mağlubiyetlere alışmıştı, tabi bunuolol onları ile çaurı bozuk. Futbolcuların azimlerini gördükten sonra tabi ki hevesleniyorum. Örneğin Tetteh antrenmanlarına bile çıkamayacak ama son tedaviyle 20 dakika sürecek” şeklinde olacaktır.

Bu hafta karşılaşacakları Altay maçı ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Arslan’a, “Altay’a yakınlık, yetenekler ama eksikleri var. Ama eksikliğinden hiçbir zaman sığınmamalı, kim varsa onla savaşırız. Sonucunda kaybederiz ya da kaybederiz. Ama ringi asla terkz” diye konuştu.

class=”medyanet-inline-adv”>

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu