Spor

Alperi Onar’ın en büyük hayali EuroLeague şampiyonluğu! “O kupayı Fenerbahçe ve babam için kazanacağım”

class=”medyanet-inline-adv”>

İstanbul, Bugünden itibaren bir spor organizasyonuna daha ev yapılacak. Kadınlar Eurolea Finali, Fenerbahçe Dörtbahçe Safiport’un evlerinde Basketbol Ülker Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek. Geçen seneyepayı Avrupa müzesinin şampiyonluğunu bu kez çekmek isteyen sarıyı sevenler, kupa lacivert kulübümüzün oyunculuğunu yapan Alper kez On yıllık Fenerbahçe kulübümüze ait olan gıda mezunlarının yetiştirildiği yıl

babama sözüm

Dörtlü Final öncesi bir takım milli basketbolcu, Euroleague kupasının için çok özel olduğunu söylediğini söyledi: “21 Şubat’ta babamı kaybettim. Benim için çok zor günlerdi. Babama Türkiye kupasını kazanma sözüm ama olmadı. Şimdi daha yaşlısı; EuroLeague kupasını kazanıp, boynumda madalyonla ona gitmeyi çok istiyorum. Şu an beni gülümsetebilecek ve en yüksek şekilde motifler yegane şey bu kupa.”

class=”medyanet-inline-adv”>

Türkiye Kupası finali bize ders oldu

26 Mart’ta ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ne 71-58 ‘Türkiye’ maçında final maçın için önemli bir şey olduğunu belirttiğini Alperi, şöyle devam etti: “Bizim için bir olay oldu. O günlerde çok üzüldük, büyük hayal yaşadık. Ama asıl kötü şeyler iyi sonuçlar doğurur. Ben de o yükselecekken Eurolegue’in doğuracağı sonuçlar doğuracak. Belki de oradaki dünyadaki hatalarının farkında olamayacaktık. Şimdi götürüldüklerimizi, hatalarımızı gördük.

Alperi Onarın en büyük hayali EuroLeague şampiyonluğu O kupayı Fenerbahçe ve babam için kazanacağım

Şampiyonluk için bir takımız

Kaybettiğimiz o finalden sonra, bu senenin hatta Fenerbahçe Takımı bölümü en büyük kupasını basketbol için kenetlendik ve daha da istekli bir hale gelmek. Taraftarımızın gözünde, kendi salonumuzda şampiyonluğu kazanmayı çok istiyoruz.” Basketbolculuk kariyerinde forması giymenin büyük bir bahsettiğini belirten Alperi Onar, şöyle devam etti: “Fenerbahçe, kadın basketboluna şöyle devam etti. Burada her kulvarda tek hedef şampiyonluktur. Biz de şampiyonluk için kurulmuş bir kadroyuz. Böyle bir aracı bir arada çok mutluyum.”

class=”medyanet-inline-adv”>

TR BÜYÜK HAYALİ EUROLEAGUE ŞAMPİYONLUĞU

Basketbol kariyerine Adana Botaş’ta başlayacak Alperi Onar, OGM Ormanspor ve Galatasaray’da oynadıktan sonra Fenerbahçe’ye geldi. 26 oyun kurucu, bu sezon Eurolegue’de 3.8 sayı, 1 riba ve 1.7 asist ortalamalarıyla oynadı.

LAPENA: DÖRTLÜ FINAL’E HAZIRIZ

Fenerbahçe Safi Safanti’ne Victor Lapena, Eurolea Başanti’ne İstanbul’un sıcak havası, “Turnuva’da ve taraftarlarının iddiasından bahsedilecek. Takımımız, bu atmosferde oynamak için hazırlanın. Oyuncularımızda heyecan ve isteklerden sonra zorlu bir hazırlık sürecinden sonra başlayacaksınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu