Gündem

Yüz yüze eğitimde son dakika! Ders saatleri değişti mi, 30 dakika mı oldu? İşte ders saatleri kısalan iller

Sosyal medya sitelerinde “30 Dakikalık Dersler” etiketli paylaşımlar milyonlarca veli ve öğrencide soru işaretleri yarattı. Yani saatler kısaltıldı mı yoksa 30 dakika mı kaldı?

Kişisel antrenmanda son dakika!  Saatler mi değişti yoksa 30 dakika geçti mi?  İşte öğretim saatlerinin daha kısa olduğu iller

6 Eylül 2021 tarihinden itibaren okullarda yüz yüze eğitim süreci tüm hızıyla devam ederken, sosyal medyada çeşitli iddialar gündeme gelmeye başladı.

Son günlerde ders anlatımında farklı uygulamalara geçilmesiyle bazı illerde ders işleme konusunda kafa karışıklığı yaşanmıştır.

Bunun ardından milyonlarca öğrenci ve velisi, “Okullarda dersler azaltıldı mı, dersler 30 dakika mı?” sorusuna yanıtın ne olduğunu merak etti. Peki okullarda ders saatleri değişti mi, dersler 30 dakika mı? İşte 2021-22’ye kadar ders saatlerinin düşürüldüğü iller…

30 DAKİKA BİR DERS Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2021-2022 öğretim yılında derslerin süresinin 40 dakika olduğunu ve okullarda eğitimin haftada 5 gün başladığını duyurdu.

Bireysel eğitime başladıktan sonra tüm illerde olmasa da bazı illerde ders süreleri açısından farklı uygulamalara geçilmiştir.

Kişisel antrenmanda son dakika!  Saatler mi değişti yoksa 30 dakika geçti mi?  İşte kurs sayısının az olduğu iller #1

KÜÇÜK ÖĞRETİM SÜRESİ OLAN HİKAYELER

Diyarbakır’da derslerin süresine ilişkin yeni bir karar alındı. İkili eğitim verilen okullarda ders verme süresi 40 dakikadan 30 dakikaya düşürüldü.

Hatay Valiliği, öğretim süresinin tüm resmi ve anaokullarında 40 dakika, diğer tüm resmi ve özel okullarda 30 dakika, normal eğitim kurumlarında 40 dakika ve okullarda iki dönem arası 30 dakika olduğunu tespit etti. ikili eğitim sunuyorlar.

Kırıkkale hükümeti, öğretim saatlerinin ilköğretimle ilgili okullarda en az 30 dakika, mesleki ve teknik eğitimle ilgili ortaokullarda en az 35 dakika olarak planlanmasını istedi.

Ayrıca Bursa saatinin süresi de 5 dakikadan 35 dakikaya düşürüldü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu