Gündem

YKS ek tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM 2021 YKS ek tercih sonuç ekranı

Ek tercih başvurusunu tamamlayan öğrenciler, gözlerini YKS ek tercih sonuçlarını açıkladıkları tarihe çevirdi. Peki 2021 YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS ek tercih sonuç ekranı.

Ek YKS tercih sonuçları ne zaman yayınlanacak?  ÖSYM 2021 YKS ek tercih sonuç ekranı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nden yapılan açıklamada, 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için ek tercihli işlemlerin 20-23 Eylül tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

ÖSYM AİS ekranında işlemlerini tamamlayan binlerce aday, dikkatlerini YKS’den gelecek tercih sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevirdi.

Bu noktada “YKS ek tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak, ikincilik sonucu belli oldu mu?” sorusunun cevabını aramaya başladılar. Diye sordu.

İkinci ders için herhangi bir kuruma kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin 4-7 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında kayıt yaptıracağı bildirildi.

Peki YKS tercih sonuçları ne zaman ve hangi gün açıklanacak? YKS ikinci yerleştirme sonuç tarihi belli oldu mu? 2021 YKS için daha fazla tercih sonucu için sorgulama ekranı…

2021 YKS İLERİ TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

2021 YKS ek tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda net bir tarih verilmedi. Ancak sonuçların Eylül ayı sonunda açıklanması bekleniyor.

2021-YKS Ek yerleştirme tercih işlemleri 20-23 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında yapılacaktır. ÖSYM tarafından hazırlanan bilgilere göreEİlk yerleştirme işlemleri Yükseköğretim Kurumları Sınav Yönergesi 2021, Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Yönergesi 2021-YKS ve Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Yönergesi 2021-YKS’de belirtilen esaslara göre yapılır. açıklamalara yer verildi.

2021 YKS EK TERCİH SKOR BOYUTU

Ek YKS tercih sonuçları ne zaman yayınlanacak?  ÖSYM 2021 YKS ek tercih sonuç ekranı #1

YKS’YE ÜNİVERSİTE KAYIT BAŞVURUSU NE ZAMAN YAPILIR?

Programa başvurmaya hak kazanan adayların kayıt işlemleri 4-7 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında üniversiteler tarafından yapılacaktır. Elektronik kayıtlar 4-5 Ekim 2021 tarihleri ​​arasında yapılacak. Kayıt tarihleri, başvuranların çevrimiçi olarak yayınlanan yerleştirme sonuçları sayfasında da görünecektir.

Uygun adayların kayıt süresi içinde ilgili üniversitelere başvurmaları gerekmektedir. Bu süre içerisinde kayıt başvurusunu yapmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybederler. Kayıt işlemleri ile ilgili detaylı bilgiye 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Rehberi’nden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu