Gündem

Yerli ve milli imkanlarla üretilen makineli tüfek üretime hazır

Kalifikasyon testlerini geçen ve seri üretime hazır hale gelen yerli ve yerli makineli tüfek KMG556 için 20 ülke ile görüşmeler sürüyor.

Yerli ve yerli cihazlarla üretilen makineli tüfek, üretime hazır.

Türkiye, koronavirüs salgınının çetin şartlarına rağmen savunma sanayi yatırımını yavaşlatmayan neredeyse göze çarpan bir ülke.

Birçok alanda yaptığı büyük atılımların ardından dünya gündeminde itibar kazanmaya devam eden Türkiye, yerli ve milli kaynaklardan yaptığı yatırımlarla gurur duymaya devam ediyor.

YERLİ VE MİLLİ TESİSLİ MAKİNE TABANCA İMALATINA HAZIRLANMIŞTIR

Son olarak milli bir kaynaktan üretilen 5.56 milimetre mühimmat ile dakikada 750 ila 950 mermi atış yapabilen KMG556, kalifikasyon testlerinden geçerek seri üretim için tasarlandı.

Yerli ve yerli aletlerle yapılan 1 numaralı makineli tüfek üretime hazır

İHRACAT YAPAN 20 ÜLKE İLE GÖRÜŞMELER

Yetkililer, yaklaşık 2 yıldır makineli tüfek tasarımı ve sertifikasyonu üzerinde çalıştıklarını söyledi.

KMG556 yeterlilik testlerinin bir ay süren zorlu bir sürecin ardından tamamlandığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri, polis ve jandarmaya haber vermesinin beklendiği bildirildi.

Hedefin üretilen makineli tüfeği dünya pazarına getirmek olduğunu da vurgulayan yetkililer, 3,5 yılda 12 ürünün üretildiğini ve Ağustos ayından bu yana 20’den fazla ülke ile görüşmelerin başladığını vurguladı.

Yerli ve yerli aletlerle yapılan makineli tüfek üretime hazır #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu