Gündem

Vladimir Putin’den Sovyetler Birliği açıklaması

Vladimir Putin bir televizyon programında Sovyetler Birliği’nin çöküşünü bir trajedi olarak gördüğünü söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ile yaşanan son gerginlikler konusunda dünya kamuoyunun yakından takip ettiği çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“NUMARASI SSCB’DEN YAYINLANDI”

Sovyetler Birliği’nin çöküşü hakkında konuşan Putin şunları söyledi: “Sovyetler Birliği’nin çöküşü çoğu Rus için olduğu gibi benim için de bir trajediydi. Peki Sovyetler Birliği’nin çöküşü neydi? Sovyetler Birliği tarihinde Rusya’nın çöküşüydü.” söz konusu.

Putin, 1990’larda, dağılmanın hemen ardından ülkede aslında bir iç savaş olduğunu ve ne ekonominin, ne güvenlik güçlerinin ne de silahlı kuvvetlerin tatmin edici düzeyde olmadığını ifade etti.

Vladimir Putin'in SSCB # 1 hakkındaki açıklaması

“ÇOK ZOR BİR DURUM OLDU”

Putin, “Çok zor bir durumdu. Ülke içindeki durumla ilgiliydi, onu oluşturan her şeyle ilgiliydi. Ekonomiyle, güvenlik güçleriyle ve silahlı kuvvetlerle ilgiliydi. Ülkede bir iç savaştan da söz ediliyordu. ülke.” dedi.

“TAMAMEN FARKLI BİR ÜLKEYİZ”

bu Putin, ülkenin topraklarının ve üretim kapasitesinin ve nüfusunun yaklaşık yüzde 40’ının aynı dönemde kaybedildiğini söyledi. “Tamamen farklı bir ülke olduk. Bin yılda bir araya getirilen her şey önemli ölçüde kayboldu.” dedi.

Vladimir Putin'in SSCB'deki Açıklaması # 2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu