Gündem

Turuncu ve gri kategorideki teröristler etkisiz hale getirildi

Turuncu kategoride Mazlum Mat ve gri kategoride Büşra Kaya’nın farklı zamanlarda gerçekleştirilen operasyonlarla etkisiz hale getirilen teröristlerden olduğu belirlendi.

PKK terör örgütüyle mücadele hız kesmeden devam ediyor.

Başarılı operasyonlarla teröristlerin mağarasına giren Mehmetçik, örgüt içinde yüksek mevkilerdeki teröristleri etkisiz hale getirerek örgüte büyük bir darbe vurmaktadır.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son yazılı açıklamada, 19 Eylül ve 7 Mayıs tarihlerinde düzenlenen operasyonlarda hem turuncu hem de gri kategorideki 2 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Birinin turuncu kategoriye giren Kendal Cizir kod adlı terörist Mazlum Mat, diğerinin ise gri kategoriye giren Büşra Kaya olduğu bildirildi.

BAKANLIK BEYANNAMESİ

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Siirt Pervari İlçesi’ne bağlı Herekol Dağları’nda 19 Eylül’de Çavuş Celer Özcan, Çavuş Eren-13 Topçu Harekatı kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından J-İHA/SİHA, PIHA ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı- sponsorlu terör silahı etkili olmadı.

KİREÇTAŞI ÜZERİNDE KORUMALI DURAN

Nötralize edilen teröristlerden Kendal Cizir kod adlı Mazlum Mat’ın sözde Botan Devleti, Herekol bölgesinde sorumlu düzeyde faaliyet gösterdiği, turuncu kategoriye girdiği ve 1 milyon TL’ye kadar ödül alabildiği belirlendi. teröriste karşı. Arananlar listesi.

2014 yılında KCK Başkanlık Konseyi üyesi Terörist Duran Kalkan’ın Abbas’ın koruması olduğu ortaya çıkmıştı.

Ayrıca Tuncel İl Jandarma Komutanlığı’nın 7 Mayıs’ta düzenlediği eylemde etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin de aranan terör kategorisine giren Ardıl Poyraz lakaplı Büşra Kaya olduğu belirlendi.

Turuncu ve gri kategorideki teröristler 1 numarayı etkisiz hale getirdi

Turuncu ve gri kategorideki teröristler 2. sırayı etkisiz hale getirdi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu