Gündem

Türkiye Libya yönetimine desteğini sürdürecektir

Libya Temsilciler Meclisi’nin Ulusal Katılım Hükümeti’nden güvenoyu geri çekme kararının ardından, Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaptı. Açıklamada, meşru hükümetin yanında olduğumuz vurgulandı.

Dışişleri Bakanlığı: Türkiye Libya hükümetini desteklemeye devam ediyor

Libya’da Temsilciler Meclisi, Ulusal İçerme Hükümeti’nden güvenoyu geri çekmeye karar verdi.

Dışişleri Bakanlığı, bu karara ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, meşru Libya yönetimine verdiği desteğin sürdüğünü vurguladı.

Güvenoyunun geri çekilmesi kararının Libya’nın istikrar ve geçiş sürecine katkı sağlamayacağının belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yol haritasının gerektirdiği şekilde seçimlerin zamanında düzenlenmesi, geçiş sürecinin doğru yönetilmesi ve sakin bir ortamın sağlanması için Ulusal Katılım Hükümetinin seçimlere kadar tam yetkiyle çalışması önemlidir. ülkede.

Dışişleri Bakanlığı: Türkiye 1 numaralı Libya hükümetini desteklemeye devam ediyor

“TÜRKİYE KAZ YÖNETİMİNE DESTEK DEVAM EDİYOR”

Libya’daki tüm taraflar mevcut kritik aşamadaTarafların kendi çıkar mücadelelerini ve kısır meşruiyet tartışmalarını bir kenara bırakıp Libya’nın önceliklerine sorumlu bir şekilde odaklanmaları faydalı olacaktır.

Başından beri Libya liderliğindeki ve sahip olunan siyasi sürecin savunucusu olan ve Birleşmiş Milletler’in (BM) desteğiyle Türkiye, dost ve kardeş Libya halkını ve meşru Libya hükümetini desteklemeye devam edecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu