Gündem

Terör örgütüne ait 979 sığınak imha edildi

Ocak-Eylül döneminde ülkedeki operasyonlarda PKK terör örgütü mensuplarının kullandığı 979 sığınak imha edildi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; PKK-KCK terör örgütü Jandarma Komutanlığı, Jandarma Özel Harekatı, Polis Özel Harekatı ve Güvenlik Görevlileri ile yurt içinde Eren Harekatı’na ağır darbe vurdu.

Operasyonlarda ülkedeki terörist sayısı her geçen gün azalırken, örgütün sığınakları, sığınakları ve mağaraları da imha edildi.

979 TAVANI YOK

Yeni konseptli terörle mücadele operasyonu “Teröristleri kaynağında bulma ve yok etme” Stratejisinin bir parçası olarak teknik ve istihbarat yeteneklerini artırarak daha etkin bir şekilde uygulanacaktır.

979 terör örgütüne ait sığınak imha edildi

51 Geçen yıla göre yüzde artış

Ocak-Eylül 2021 döneminde operasyonlar kapsamında 979 sığınak, mağara ve yer altı deposu tespit edilerek imha edildi. Yıkılan sığınak, mağara ve yeraltı depolarının sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 51 arttı.

Yıkılan 979 sığınak, mağara ve yeraltı depolarında 81 mayın/EYP, 209 tabanca, 281 el bombası ve 70.174 mühimmat ele geçirildi.

Geçen yıl Ocak-Eylül döneminde 649 sığınak, mağara ve yer altı deposunda 75 mayın/EYP, 163 silah, 202 el bombası ve 51.861 mühimmat ele geçirilerek imha edildi.

Terör örgütüne ait 979 sığınak yıkıldı #2

“AMAÇ TERÖR ÖRGÜTÜNÜ ULUSAL GÜNDEMİMİZDEN ÇIKARMAK”

Açıklamada, Başarılı bir terörle mücadele harekâtında terör örgütünü her türlü kaynaktan mahrum ederek, elindeki kısıtlı imkanları yok ettiklerini anlayarak, hedef PKK-KCK teröristini tamamen ortadan kaldırmaktır. Milletimizin gündemindeki teşkilat adım adım yaklaşıyor. ” dediler.

979 terör örgütüne ait sığınak imha edildi #3

979 terör örgütüne ait sığınak imha edildi #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu