Gündem

TEKNOFEST ile gençlerin hayalleri gerçekleşiyor

Sosyal medyanın yeni bir gündemi var: Bir yanda taşlara harcanan milyonlarca dolardan oluşan heykel sempozyumları, diğer yanda çeşitli projelerin sunulduğu TEKNOFEST.

Türkiye’nin en büyük teknoloji etkinliği olan TEKNOFEST, gençlerin buluşlarını sergilemeleri için büyük bir fırsat.

Türkiye’nin çeşitli TEKNOFEST şehirlerinde projelerini sunan mucitler takdir edilmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ASELSAN’ın TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nde düzenlediği insansız sualtı sistemleri yarışmasını ziyaret etti.

İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki müsabakada takımları tek tek ziyaret eden ve yarışmacılardan bilgi alan Bakan Varank, geliştirilen su altı araçlarından bazılarını kullandı.

TEKNOFEST #1 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

EYLÜL TEKNOLOJİ AYI

Bakan Varank ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, TEKNOFEST’in teknoloji yarışmalarıyla devam edeceğini belirtti. “Eylül teknoloji ayı diyoruz. Nitekim 21-26 Eylül tarihlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’nda hem teknoloji yarışmaları hem de uçuş gösterileri, teknoloji gösterileri ve bir sergi ile Eylül ayında TEKNOFEST’i Türkiye’de gerçekleştireceğiz. “Buna katkıda bulunabildiğimiz için çok mutluyuz.” dedi.

Bakan Varank, “İnsansız Sualtı Sistemleri Yarışması” VİDEOsunu ziyaret etti

Varank dedi ki: “Şu anda TEKNOFEST liseler arası insansız sualtı sistemleri yarışmasında yarışıyoruz. İstanbul Teknik Üniversitesi Olimpiyat Havuzlarındayız. Burada Türkiye’nin dört bir yanından gençlerimiz tasarladıkları su altı araçlarıyla yarışıyorlar. Zor görevler. sudaki kale kendi kendine. Lise öğrencileri için ileri teknoloji geliştiren gerçekten zorlu bir alandan bahsediyoruz.

TEKNOFEST #2 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

Gençlerin bu işe ilgi duymasını umuyoruz.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi geleceğin teknolojilerine hazırlamak için neden TEKNOFEST’te teknoloji yarışmaları düzenliyoruz? Onları gelecekte trend olacak ve gelecekte dünyayı etkisi altına alacak teknoloji alanlarına önceden hazırlayın. Gençlerimizin bu görevlere şimdiden hazır olduğunu görüyoruz. Cağaloğlu Anadolu Lisesi takımı bu yıl ilk kez yarışmaya katılmasına rağmen bağımsız görevini başarıyla tamamladı. Yetmedi, oyunun kurallarını değiştirdim. Havuzun içindeki kalenin yerini değiştirdik. Araçları da başarıyla geçti. Başta lise öğrencilerimiz olmak üzere gençlerimizin bunlara ilgi göstermesi geleceğimiz için umut vericidir. “

TEKNOFEST #3 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

CHP HEYKEL SEMPOZYUMU

TEKNOFEST’te çeşitli teknolojik ürünler sergilenirken, CHP’nin düzenlediği heykel sempozyumları da sosyal alanın gündemindeydi.

TEKNOFEST #4 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

TEKNOFEST #5 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

TEKNOFEST #6 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

TEKNOFEST #7 ile gençlerin hayalleri gerçek oluyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu