Gündem

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST’te

TEKNOFEST TÜBİTAK enstitü ve araştırma merkezlerinin stantlarını ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, ekiplerin geliştirdiği robotları inceleyerek projeler hakkında bilgi aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST'te

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST Havacılık ve Teknoloji Festivali’nde TÜBİTAK enstitü ve araştırma merkezlerinin stantlarını ziyaret etti.

Bakan Varank, kullandığı ve Reference Automotive tarafından geliştirilen standa katıldı. “Savar Şehri” Özel, özel bir elektrikli araçla geldi.

YETKİLİLERDEN BİLGİLER

Varank ziyareti sırasında; TÜBİTAK Başkanı Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır’a ayrıca Prof. Dr. Hasan Mandal ve Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Coştu da eşlik etti.

TÜBİTAK Ulusal Metroloji Enstitüsü (UME), Bilgi Teknolojileri ve Bilgi Güvenliği İleri Teknoloji Araştırma Merkezi (BİLGEM), Ulusal Akademik Ağ ve Bilgi Merkezi (ULAKBİM), Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü, Kutup Araştırmaları Enstitüsü (KARE), Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü, Uzay Teknolojileri Araştırması, yetkililerden bilgi aldı.

Mustafa Varank Sanayi ve Teknoloji Bakanı TEKNOFEST #1

KUM AYIRMAYINDA METAL BULMA ETKİNLİĞİNE KATILIM

Varank, pilot alanda çocukların projelerini inceleyerek onları tebrik etti. Bilim Merkezi’ne de giden Bakan Varank, kağıttan uçak yapıp uçakla uçurdu.

Varank, BİLGEM standında forex belge doğrulama aracını kullanarak belgenin sahte mi gerçek mi olduğunu kontrol etti. OZAN.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST #2'de

ÖLÇÜLEN EL KUVVETİ

TÜBİTAK KARE koordinatörlüğünde düzenlenen Ulusal Antarktika Bilimsel Seferi’nin tanıtımı için stantta yerini alan Varank, çocukların ilgisini çekti. “Penguen” ve “kutup ayısı” Maskotlarıyla fotoğraflandı.

UME standında el kuvveti ve vücut direncini test eden Varank, UME’nin yerli ve milli ürünleri olan Rubidyum bazlı atom saati, manyetik tork çubuğu ve Fluxgate Manyetometre hakkında bilgi aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST #3'te

RALLİ OYUNU OYNADI

Varank, ULAKBİM alanında açık kaynak kodlu Pardus21 üzerinde bir ralli oyunu oynadı.

Bakan Varank da “Endüstriyel Rekabette Dijital Teknolojiler” Proje kapsamında ekiplerin geliştirdiği robotları inceledi ve projeler hakkında bilgi aldı.

Ziyaretlerinde öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Varank, yarışmacılarla da fotoğraf çektirdi.

TEKNOFEST #4'te Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST #5'te

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank TEKNOFEST #6'da

TEKNOFEST #7'de Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu