Gündem

Sahte kripto para uygulaması nedeniyle Apple’a dava açıldı

ABD’li bir şifreleme yatırımcısı, App Store’daki yanlış bir uygulamadan para kaybettiğinde Apple’a dava açmak için mahkemeye gitti.

Apple, sahte kripto para uygulamasına dava açtı

Apple Uygulama Mağazası App Store, özellikle güvenlik açısından Android’den daha ön planda. ABD firmasının uygulamalara duyarlılığı da kullanıcılar için bir güven kaynağıdır.

Son olay, App Store’un güvenliğini tartışmalı hale getirdi. ABD, Maryland merkezli siber güvenlik uzmanı Hadona Diep, işletmedeki sahte bir uygulama nedeniyle kripto para birimindeki parasını kaybetti.

MAHKEMEYE ELMA VERDİ

ABD’li şirketten şikayetçi olan Diep, Apple’ı kötü niyetli bir uygulamaya izin vermek ve bilinen suç faaliyetine rağmen App Store’da bulunmasına izin vermekle suçladı. Kadın ayrıca, Apple’ın finansal bilgilerinin zarar gördüğünü kendisine bildirmediğini de belirtti.

elma sallamak

Hadona Diepçünkü Apple’ın uygulamaları App Store’da bulunmalarına izin vermeden önce inceleyeceğini düşünüyor. Tost Artı Mart 2020’de uygulama adlı bir uygulamayı iPhone’una indirdi.

Toast Plus’ın Toast Wallet’ın ünlü kripto para cüzdanının bir versiyonu olduğuna inanıyordu; çünkü uygulamada kullanılan logolar ve isimler oldukça benzerdi.

3 Mart 2021’de Diep uygulamaya yatırım yaptı Ripple’lar (XRP) kayboldu ve hesabınız silindi.

Olaydan sonra kadın araştırma yaptı ve Toast Plus’ın şifreli parayı çalmak için oluşturulan bir uygulama olan Toast Cüzdan ile hiçbir ilgisi olmadığını buldu.

Daha önce Apple tarafından onaylanmıştır. Trezor adlı bir uygulama, kullanıcılardan yaklaşık 600.000 dolar değerinde Bitcoin çaldı ve daha sonra mağazadan kaldırıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu