Gündem

Osmaniye’de şüpheli ölümün arkasından cinayet çıktı

7’nci kattaki evinden düşerek hayatını kaybeden işitme engelli Naime Özbulut Taş’ın iki aydır evli olduğu eşi Aşkın Taş tarafından dövülerek pencereden aşağı itildiği öğrenildi.

Osmaniye'de şüpheli ölümün ardından cinayet çıktı

Osmaniye Düziçi Devlet Hastanesi’nde sterilizatör olarak çalışan sağır Naime Özbulat Taş, Nisan 2020’de Boğaziçi Mahallesi’ndeki evinin penceresinden beton zemine düşerek hayatını kaybetti.

Olaydan sonra 36 yaşındaki kadın intihar etti.

İntihar öğretti, cinayet meşguldü

2 aylık sağır ve işitme engelli eş Aşkın Taş şüpheli davranıştan gözaltına alındı. Kadının ilk otopsisi sırasında; Eşi Aşkın Taş’ın kafasına sert bir cisimle vurduğu tespit edilince, düştüğü iddia edilen yatak odasında eşi Aşkın Taş’ın tırnakları arasında histolojik örnek ve eşinin kan izine rastlanması üzerine polis soruşturmayı derinleştirdi.

Olay günü eşiyle evde tartıştığı ve eşini balkonda dövdüğü görgü tanıkları tarafından ortaya çıkınca Aşkın Taş tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Osmaniye’de şüpheli ölüm sonrası cinayet VIDEO

Katil kocaya müebbet hapis cezası daha ağır

Osmaniye 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşma sonucunda Aşkın Taş, 16 Eylül 2021’de “eşine karşı kasten adam öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Cinayet Osmaniye'nin şüpheli ölümünün ardından meydana geldi.

“Ceza bizi biraz da olsa tazeledi”

Kararın ardından Naime’nin ailesi buruk bir sevinç yaşadı. Naime Özbulat Taş’ın babası Yakup Özbulat, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını değerlendirdi, “Kızım geri dönmeyecek ama bu ceza bizi biraz rahatlattı.” Buna gerçekten dayanamıyorum. İnsanlar bu kadar acımasız olamaz. Hayat bir kere geçti mi bir daha geri gelmez. ” dedim.

“ÖLÜM TEHLİKELİ”

Naime’nin annesi Halise Özbulat’tır. “2 Nisan’da evimize geldi ve burada kaldı. Bu süre zarfında karısı her gün aradı. Hadi gel yoksa seni öldürürüm dedi. Kızım bana kocası tarafından taciz edildiğini söyledi. Saçımı çekip duvara vurdu. Ben de git kızım dedim. Evimi, eşyalarımı, maaşımı aldığını ve beni sevdiğini ve gittiğini söyledi. Bu adam kızımı kaçırdı ve evlendi. Buraya arabayla geldiler ve kızım bizim yaşadığımız Adana Kozan’daki devlet hastanesinde çalışıyordu. Yakaladılar ve gittiler. “ dedi.

Cinayet, Osmaniye'de şüpheli ölümün ardından meydana geldi #2

“ÖNCE VURUŞLAR SONRA OLACAK”

Ayşegül Özbulat abla olaydan 2 hafta önce Naime ile telefonda görüştüklerini ifade etti. “Ölmeden 15 gün önce ağlayarak arayıp gel al götür dedi. Bunun üzerine kayınvalidemi aradım durumu anlattım ve oradan Düziçi semtine gittik, Naime’yi alıp Kozan mahallesine geldik. Ama burada 10-15 gün kaldı. Karısı her gün aradı. Dayanamadı ve tekrar gitti. On gün sonra ölüm haberini aldık. Olay günü önce balkonda çocuğu dövüyor, sonra mutfağa götürüyor, ardından yatak odasında kafasını sert bir cisimle kesip düşürüyor. Başta hep intihar olarak anılırdı. İntihar olmaz dedik. Biz bırakmadık. Sonunda gerçek ortaya çıktı ve karısı hak ettiği cezayı aldı. Bu bir kadın cinayetidir. ” dedim.

Cinayet Osmaniye'de şüpheli ölümün ardından meydana geldi #3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu