Gündem

Nijerya 3 ülkeye kısıtlama getirdi

Nijerya hükümeti, 14 Aralık’tan itibaren İngiltere, Kanada ve Suudi Arabistan’dan gelen yolcu uçaklarının ülkeye girişini kısıtlayacağını kamuoyuna duyurdu.

Nijerya 3 ülkeye kısıtlama getirdi

koronavirüsün yeni versiyonu Omicron, ülkelerde birçok yeni karar aldı.

Nijerya hükümeti, Omicron versiyonu nedeniyle girişi yasaklanan 3 ülkeden havayollarına ait uçakların girişini kısıtlıyor.

NİJERYA HÜKÜMETİ 3 ÜLKENİN HAVA YOLLARINDA KISITLAMALARI BİLDİRDİ

Havacılık Bakanı Hadi Sirika yaptığı açıklamada, Omicron versiyonu nedeniyle Nijerya ile sınırlandırılan İngiltere, Kanada ve Suudi Arabistan’dan gelen yolcu uçaklarının girişlerinin 14 Aralık’tan itibaren kısıtlanacağını duyurdu.

Sirika’ya göre, bu ülkeler, listelenen ticari operasyonlar için havayollarının Nijerya’ya uçmasına izin verme ahlaki hakkına sahip değil.

Nijerya 3 ülkeye kısıtlamalar getirdi #1

“ÜLKEMİZDEN KİMLER GELİYOR”

Omicron varyantının Nijerya’da seyahat kısıtlaması getiren bazı ülkelerde de tespit edildiğine işaret eden Sirika, şunları kaydetti: “Bize seyahat kısıtlamaları getirildikten sonra havayolları neden ülkemizde faaliyet gösteriyor? Ülkemizden kimi almaya geliyorlar?” terimleri kullandı.

İngiltere, Kanada ve Suudi Arabistan, Omicron versiyonuna karşı mücadelenin bir parçası olarak Nijerya’da seyahat kısıtlamaları getirdi.

Şu ana kadar 6 kişide Omicron varyantının tespit edildiği Nijerya’da, salgından bu yana 217 bin 63 Kovid-19 vakası tespit edildi ve 2 bin 981 kişi hayatını kaybetti.

Nijerya 3 ülkeye kısıtlamalar getirdi #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu