Gündem

Muş’ta evlat nöbetindeki aile sayısı 10 oldu

PKK terör örgütünde çocuklarının kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan aileler, eylemlerine kararlılıkla devam edecek.

muşi kreş ailelerinin sayısı 10'a ulaştı

Muş’ta HDP İl Müdürlüğü önünde aile dersi devam ediyor.

Öğle saatlerinde parti binasına gelen anneler koltuğa oturdu.

Toplanan aileler, “Halk Düşman Partisi”, “Çocuklarımızdan Vazgeçersiniz”, “HDP veya PKK iseniz”, “Türk-Kürt Kardeşler, HDP Haini” ve “Halkı Dolandıran Parti” sloganları attı.

YENİ ANNE katıldı

Eyleme katılan Teker, Özcan, Yenilmez, Aktar, Kılıç, Arul, Baykara, Uçkun ve Sönmez Yıldız aileleri Koçhan ailesinden de destek gördü.

1982 doğumlu, evli ve bir kız babası olan Ersin Koçhan, 2015 yılında çalışmak istediği için Bursa’daki evini terk etti ve bir daha eve dönmedi.

Oğlundan haber alınamayan aile, çocuklarının PKK terör örgütü tarafından aldatıldığını öğrendi.

Mushi'deki koruyucu aile sayısı 10 # 1

“BU ÇOCUKLAR BİZİMLE, DAĞLARDAKİ ÇOCUKLARIMIZ”

Oğlunu geri dönmeye çağıran ağlamaklı anne Ayten Koçhan, şunları söyledi:Nerdesin bebeğim geri gel hadi öyle değil. Ordum var, polisim var, hükümetim var, geri dön bebeğim, kuzum. Çocuğunuzun yastık kılıfına, yorgan kağıdına ve taş yastığına, zemin yatağına dönün. Hadi, baban hasta bebeğim. Bursa’da aldatılıp götürüldüler. Lanet olsun PKK, kahretsin HDP. Yavruları öğreniyor, yavruları yanlarında. Çocuklarımız dağlarda. Çalıştı, akşam işten dönmedi. Yeter ciğerimiz yandı yeter anneler ağladı. Devletimiz arkanızda. “ dedim.

Mushi'deki koruyucu aile sayısı 10 # 2

“Çocuğum ölse de ben rol yapmaya devam edeceğim”

Gülbahar Teker, çocuklarının derslerine devam edeceklerini kaydetti. – Dağda kalan son çocuğu bekleyeceğiz. Lanet olsun HDP, PKK. Bu çocuklar nerede? Çocuklarımızı bize getirsinler. Yazık değil mi bu anne babalara? çocuğumu istiyorum. Çocuğum ölse bile yine de rol yapacağım. ” terimleri kullandı.

“BU BİR KÜRT DURUMU DEĞİL”

Anne Motherahinaz Özcan, oğlundan 2016’dan beri haber alamadığını söyledi.HDP’nin önünde duruyorum, çocuğumu istiyorum. Çocuğum beş yıl önce kayboldu, haber alamadım. Kürtler için durum böyle değil. Çocukları yakalayıp ailelerini yok ediyorlar. Atilla dön oğlum seni bekliyoruz. ” dedi.

Muş #3'te gözaltındaki aile sayısı 10'a yükseldi

Mushi'deki koruyucu aile sayısı 10 # 4

Koruyucu aile sayısı 10 # 5

Muş 6'da gözaltına alınan aile sayısı 10'a yükseldi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu