Gündem

Mükremin Aktaş’ın hedefi altın madalya

İşitme engelli milli sporcu Mükremin Aktaş, 2022 yılında Brezilya’nın ev sahipliği yapacağı 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları’nda (İşitme Engelliler Olimpiyatları) altın madalya istiyor.

Aktaş Mükremin altın madalyayı hedefliyor

Küçük yaşta güreşe başladı. “İç çamaşırları” ve “yıldızlar” Temmuz 2020’de İstanbul’da düzenlenen Dünya İşitme Engelliler Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcusu Mükremin Aktaş, büyük yaş grubunda grekoromen ve serbestte de rakiplerini geride bıraktı.

Farklı stillerde iki altın madalya kazanarak büyüklerin de ilgisini çeken milli güreşçi, Sakarya Hendek ilçesinde günde 6 saat çalışarak Sağır Olimpiyatları’na hazırlanmaya devam ediyor.

Aktaş Mükremin 1 numaralı altın madalyayı hedefliyor

“2024 hedefim var”

Milli güreşçi Mykremin, güreşe 10 yaşında arkadaşlarının etkisiyle başladığını söyledi.

Aktaş, çalışmalarını yoğun bir tempoda sürdüreceğini belirtti. “8 ay sonra olimpiyatlarımız var. Allah’ın izniyle hedefim şampiyonluk. Haftada 6 gün, günde iki antrenman yapıyoruz. İnşallah orada şampiyon oluruz.” dedim.

Dünya Kupası’nı anlatan milli atlet, “Kampta hocalarla iyi antrenman yaptım. Önce 60 kiloda yarıştık. Dünya Kupası benim için sürpriz oldu. Serbest stilde 57 kilo verdikten sonra ikinci bir sürpriz yaşadım. her iki stilde de şampiyon.” dedi.

Uzun vadeli hedeflerinden bahseden Aktaş, şunları söyledi: “Benim de 2024 Sağır Olimpiyatları hedefim var. Çalışmaya devam edeceğim. Çok çalışacağım.” terimleri kullandı.

Aktaş Mükremin 2. altın madalyayı hedefliyor

“ANA ŞAMPİYONASI İKİ DÜNYA ŞAMPİYONU KOLAY DEĞİL”

Milli sporcunun antrenörü Zafer Başar, güreşe 10 yaşında başlayan Mükremin Aktaş’ın ulusal ve uluslararası organizasyonlarda kendini gösterdiğini belirtti.

Mükremin Aktaş’ın son Dünya Şampiyonalarında birer hafta arayla hem grekoromen hem de serbest stillerde büyük liglerde birincilik elde ettiğini hatırlatan Başar, şöyle devam etti: “Hiçbir sporcunun başaramayacağı bir iş yaptı. Haftada iki kez büyük liglerde dünya şampiyonu olmak kolay değil. Önce 60 kiloda dünya şampiyonu oldu ve 3 gün sonra 57 kiloya düşmek zorunda kaldı. ’57 kg’da da bir dünya şampiyonu olacağım’ hedefiyle hazırım’ dedi. değerlendirmesini yapmıştır.

Aktaş’ı olimpiyat şampiyonu yaparak bu gururu Sakarya’ya devretmek istediklerini vurgulayan Başar, sözlerini şöyle bitirdi:

“Mukremin 20 yaşında genç bir atlet. Bu yaşta yetişkin dünya şampiyonu olmak büyük bir olaydı. Mykrem de sağırlar için gençler kategorisinde yer alabilirdi. Bir hedef belirledik. İki fark vardı. ikisi arasında haftalar. Mykremin ve biz hedeflerimize ulaştık. ”Mukremin, Olimpiyat Şampiyonalarının en büyük adayı ve favori sporcularımızdan biri. Olimpiyatlarda serbest stil müsabakalarında koşmuyoruz. . Dünya Kupası için her iki tarzda da hedefler belirledik ama Sağır Olimpiyatları bizim için çok önemli. Ana dal olan Greko-Romen tarzında çalışacağız. Sakatlık veya hastalık yoksa turnuva bekliyoruz. Altın madalyanın Sakarya’ya geleceğine inanıyoruz. Kendisi, tüm teknik ekip ve kulübümüz buna inanıyor. Umarım tüm Türkiye, Sakarya, Mycremin’i Olimpiyat şampiyonu olarak karşılar. “

Aktaş Mükremin 3. altın madalyayı hedefliyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu