Gündem

Menderes’teki orman yangınında kamera kayıtları incelenecek

430 dönüm arazinin küle döndüğü orman yangını sonrası incelemede, kamera görüntülerinin izlenmesi için duruşmanın ertelenmesine karar verildi.

Menderes orman yangınında kamera görüntüleri incelenecek

Geçen yıl 2 Ağustos’ta İzmir’in Menderes ilçesinde Çile Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı.

Alevleri fark eden çevredekilere haber vermek için bölgeye çok sayıda asker gönderildi.

Rüzgarın da artırdığı yangına 2 uçak, 18 helikopter, 85 sprinkler, 11 dozer ve 350 ekiple müdahale ettiler. Ertesi gün, söndürülmesi güç olan yangında 430 dönüm ormanlık alan küle döndü.

TALEP HAZIRLANMIŞTIR

Yapılan incelemede yangının kapalı bir restoran yakınında çıkan yangından çıktığını tespit eden ekip, Ekrem Yener’i gözaltına aldı. Adliye binasına sevk edilen Yener tutuklandı. İki ay tutuklu kaldıktan sonra “ormanı kasten yakma” suçlamasıyla serbest bırakılan sanık Yener hakkında iddianame hazırlandı.

MİNİMUM 10 YIL FİYATA LÜTFEN

İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nden Yener 110/4 hakkında 6831 sayılı Orman Kanunu’na geçen iddianamede. Makaleye göre, en az 10 yıl hapis ve 10 bin gün adli para cezasına çarptırılması istendi.

UZMAN SINAVI OLACAK

Yener’in davasına İzmir 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Duruşmaya Yener’in avukatı katıldı. Mahkeme başkanı, son duruşmada talep edilen bilirkişi raporunun mahkemeye ulaştığını belirtti. Sanık avukatı, müvekkilinin yangın saatlerinde bir zincir markette alışveriş yaptığının kaydını mahkemeye sundu. Duruşmayı erteleyen mahkeme başkanı, sunulan görüntülerin bilirkişi incelemesi istenmesine karar verdi.

1 Nolu Menderes orman yangınında kamera görüntüleri inceleniyor

2 Nolu Menderes orman yangınında kamera görüntüleri inceleniyor

3 Nolu Menderes orman yangınında kamera kayıtları inceleniyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu