Gündem

Meksika’da Mexico City Uluslararası Havalimanı’nı su bastı

Meksika Şehri Meksika Uluslararası Havalimanı’nı yağmur sular altında bıraktı. Yolcular kaygan zeminde yürümekte güçlük çekti.

Mexico City Uluslararası Havalimanı'nı su bastı

Dün Meksika’yı etkisi altına alan şiddetli yağışlar, başkent Mexico City’nin bazı bölgelerinde sele yol açtı.

GÖLDE HAVA SAHA KORİDORLARI DÖNÜYOR

Mexico City Uluslararası Havalimanı’ndaki sel felaketi sonucu koridorlar göle dönüştü. Havalimanı ve çevresinde de gözlemlenen sel, cep telefonuyla kaydedilerek sosyal medyada paylaşıldı.

ATIK SU ÇATIŞMASI

Görüntü, şiddetli yağmurlar nedeniyle biriken suyun kanalizasyon plakalarını Mexico City Uluslararası Havalimanı’nın Terminal 1’e ve bagaja ittiğini gösterdi. Islak zemin, yolcuların havalimanı koridorlarından geçmesini zorlaştırdı ve yolculardan biri kayarak düştü.

MEKSİKA VİDEOSU İLE HAVALİMANI’NI SU ALTINDA BULDU

TEMİZLEYİCİLER TEMİZLENMİŞ VE DENETLENMİŞTİR

Mexico City Uluslararası Havalimanı yönetimi, onu ıslak zeminden kaçınması konusunda uyarırken, havalimanı sellerinin yetkililer tarafından temizlendiğini ve denetlendiğini ve sorunun uçuşlarda gecikmeye neden olmadığını söyledi.

Havalimanı yönetimi de sorunun çevre sokaklarda selin oluşturduğu drenaj sisteminin yetersizliğinden kaynaklandığını belirterek, çevre sokaklarda biriken suların tahliye edilerek çözüm sağlanacağını ifade etti. 2 drenaj kamyonu.

Mexico City'nin uluslararası havaalanını Meksika'nın 1 numaralı uçağıyla su bastı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu