Gündem

MasterChef konuğu Uğur Taşdemir kimdir? Su Savaşları Uğur Taşdemir hakkında…

TRT Belgesel’de yayınlanan Su Savaşı programına katılan Uğur Taşdemir, bu akşam MasterChef Türkiye’nin konuğu olacak. Peki Uğur Taşdemir kimdir, kaç yaşındadır? İşte biyografisi…

MasterChef Uğur Taşdemir'in konuğu kim?  Su savaşları hakkında Uğur Taşdemir...

TV8 ekranlarının sevilen yemek programı MasterChef, bu akşam konuk isimlerin başını çekiyor.

TRT’de yayınlanan suyolu çalışmalarının belgelenerek kamuoyuna sunulduğu Su Savaşları’nın sevilen ismi Uğur Taşdemir, 18 Eylül Cumartesi günü MasterChef tarafından yayınlanan bir bölüme konuk oluyor.

Programın takipçileri Uğur Taşdemir kim, kaç yaşında? Su Savaşları Uğur Taşdemir aslen nereden geldi, hangi dizilerde oynadı? gibi sorulara yanıt arıyorlar:

Peki Uğur Taşdemir kimdir? İşte hayatı ve merak edilenler…

MASTERCHEF MİSAFİRİ UĞUR TAŞDEMİR KİMDİR?

20 Ekim 1965 Yozgat doğumlu Aykut Uğur Taşdemir, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü’nden mezun oldu. Ancak öğrettiği bölümden çok tiyatroya ilgi duyduğu için bu alanda çalışmaya devam etti.

1987 yılında amatör tiyatro gruplarına katılan Uğur Taşdemir, daha sonra Masal Real Tiyatrosu ve Deneysel Sanatlar Merkezi gibi çeşitli topluluklarda yer aldı.

Şehir Tiyatrosu’na da katılan Uğur Taşdemir, 2005 yılında Çığır Sahne’de, 2006 yılında Tiyatro Fora kadrosundaydı. Televizyon reklamlarının yanı sıra çok sayıda dizi ve filmde rol almıştır.

Selim Naşit Özcan’ın yönettiği Uğur Taşdemir, tiyatro hayatına devam ederken, ünlü oyuncu Adile Naşit’in kardeşi ve kendisi de oyuncu olan konuşma alanına odaklandı. Özellikle elliden fazla filmde ünlü aktör Nicolas Cage’i seslendirdi. Bir süre Federal Film Akademisi’nde öğretmenlik yapan Taşdemir, daha sonra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde yüksek sesle ders verdi.

Sürç’te Lisan adlı bir talk show’a da ev sahipliği yapan ve çok sayıda sanatçının rol aldığı Uğru Taşdemir, yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı Sesin Yüzleri, O Ses Röportajları programlarına da imza attı ve çok sayıda oyuncuyu ağırladı.

MasterChef Uğur Taşdemir'in konuğu kim?  Su savaşları hakkında Uğur Taşdemir... #1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu