Gündem

Mahmut Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs salgını nedeniyle tüm sınıfları kapatan okul olmadığını söyledi.

Mahmut Özer'den kişisel antrenman açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, gündemi NTV’de canlı yayınladı.

“HİÇBİR OKUL TÜM SINIFLARI KAPATMADI”

Özer, koronavirüs nedeniyle tüm sınıfları kapatan okul olmadığını söyledi.

Mahmut Özer'den Kişisel Antrenman Açıklaması #1

“SALGI SÜRECİYLE İLGİLİ BİR ÇAĞRI MERKEZİ OLUŞTURDUK”

Bakan Özer’in açıklamalarından adresler;

“6 Eylül’de her sınıfta 5 günlük kişisel eğitime başladık. Başlamadan önce birçok önlem aldık. Sağlık Bakanlığı ile rehber yaptık. Sağlık Bakanlığı ile tüm süreci koordine ediyoruz.

Okullarımızda elektronik takip sistemi kurduk. Bu ilk kez. Artık okul bazlı kararlar alıyoruz. Bu sistemi biz kurduk. Şu anda sistemimizde 87.108 okul var. Yaklaşık 1 milyon dersliğimiz var. Tüm okullarda aşılar ve test koşulları anında izlenmektedir. Salgın süreci ile ilgili çağrı merkezi kurduk.

“Ara sınıflar var”

Şu anda 71.000 320 okulumuzdan hiçbiri bir vaka veya yakın ilişki nedeniyle kapatılmadı. Elbette kapalı olan saatlerimiz var. Rakamlar değişir. Ara verilen dersler var. Vakaların trendi artarsa ​​bu artış sınıflara da yansır.

“ÖĞRETMENLERİN AŞILAMA ORANLARI TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜZERİNDE”

Kapalı sınıflarda eğitim 14 gün sonra geri döner. 17 Eylül itibarıyla tek doz aşı yaptıran öğretmenlerin oranı yüzde 92’dir ve öğretmenler arasındaki aşı oranı Türkiye ortalamasının üzerindedir.

“BELİRTİLERİ POZİTİF DURUMLAR”

Semptom göstermeyen ancak PCR ile pozitif çıkan öğretmenler var. Hiçbir semptom göstermeyen pozitif, aşılanmamış vakalar vardı. Şu anda okullarımız en güvenli ortamlar olmaya devam ediyor.

Vaka temelli sınıf temelli yaklaşımımız, okulların okul yılının sonuna kadar yüz yüze kalması gibi önemli bir avantaja sahip olacaktır. Sayılar artabilir. Kapanan sınıfların sayısı artacak. 200’de durmuyor. “

Mahmut Özer'in Anlattığı Kişisel Antrenman #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu