Gündem

İstanbul’da avukatları dolandıran şüpheliye gözaltı

Lüks restoranlarda iş verdiği gerekçesiyle 12 avukatın telefonunu alan ve “Şoförümü aramam lazım” diyen Sinan G. zanlısı tutuklandı.

İstanbul'da avukatları dolandıran zanlı tutuklandı

İstanbul’da bir dolandırıcı bir ayda 12 avukatı hedef alarak cep telefonlarını çaldı.

Olayla ilgili olarak maktulün avukatları polise başvurdu.

KENDİNİZİ BİR İŞ İNSANI OLARAK TANITMAK

Avukatlar ifadelerinde, zanlının kendisini şirket sahibi zengin bir işadamı olarak tanıttığını ve dava dosyasına bakmak için lüks restoranlarda buluşmayı teklif ettiğini söyledi.

“ŞARJ DOLU TELEFONUNU KULLANABİLİRİM”

Aynı şekilde yemek yedikleri dolandırıcının ardından ifade veren avukatlar da yemeği bitirdi. “Telefonum boş. Şoförü aramam gerekiyor. Telefonunuzu kullanabilir miyim?” Telefonlarını aldığını ve sonra ortadan kaybolduğunu söyledi.

İstanbul'da dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alınan avukatlar

KAMERA KAYITLARI

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu tarafından başlatılan soruşturmada, güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, zanlının avukatlarının telefonlarını alıp kaçtığı iddia edildikten sonra hızla restorandan ayrıldığını belirledi. Fotoğraflardaki kişinin defalarca yakalanan Sinan G. (43) olduğu belirlendi. Polis, zanlıyı kısa sürede gözaltına aldı.

Aldatılan avukatın telefonunu çaldı

TUTUKLANMIŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince sorgulanan zanlı Sinan G.’nin daha önce dolandırıcılık, şantaj ve uyuşturucu madde kullanmaktan 10 kez polise gittiği belirlendi. Avukatlar tarafından kimliği tespit edilen zanlı, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul'da dolandırıcılık şüphesiyle gözaltına alınan avukatlar #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu