Gündem

İstanbul Havalimanı’nda 8 ayda ele geçirilen malzemeler

İstanbul havalimanı personelinin ele geçirdiği silahlar, kanser ilaçları, sahte pasaportlar ve tütün ürünleri sergilenirken, İspanya’da Ummanlı bir yolcunun getirdiği antika silahlar dikkat çekti.

Malzemelere 8 ayda İstanbul havalimanında el konuldu

İstanbul Havalimanı Emniyet Müdürlüğü’ndeki ekibin son 8 ayda ele geçirdiği malzemeleri havalimanı yolcu girişinde ve temizlenen alanda sergilediler.

Polis ekiplerinin çalışmaları doğrultusunda 2 milyon dolar değerinde 500.000 adet saat, 10.000 karton elektronik sigara ve 500 adet makine, 2 milyon dolar değerinde kanser önleyici ilaç, sahte pasaport, içki ve sigara ele geçirildi.

187 TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNE KARŞI

Bu arada pasaport kontrol noktalarında sahte pasaport verilmesini önleyen polis ekiplerinin çalışması doğrultusunda belirtilen süre içerisinde hava yoluyla kaçak yolcu gelmediği öğrenildi.

Bununla ilgili soruşturmalar, son 8 ayda 875 kişinin işlem görmesi ve sahte pasaportla ülkeye girmeye çalışan 187 terör örgütü mensubunun tutuklanmasıyla sonuçlandı.

ViDEO’nun İstanbul Havalimanı’nda 8 ayda ele geçirdiği malzemeler

UMMAN’A ESKİ YARIM ŞARTLAR GETİRİLDİ

Güvenlik güçlerinin sergilediği malzemelerde antika silahlar dikkat çekti. Umman yolcusu, İspanya’dan aldığı antika silahları Türkiye’ye katılarak ülkesine götürmek istedi.

Polis ekiplerinin dikkatini çeken Ummanlı bir yolcunun bagajında ​​arama yapıldı.

Arama sırasında antika silahların 1800’lere ait olduğu öğrenildi ve İspanyol denizcilerin kullandığı 18 bin dolarlık tüfeğe el koydu.

İstanbul Havalimanı'nda 8 ayda 1 malzeme ele geçirildi

İstanbul Havalimanı'nda 8 ayda malzeme ele geçirildi #2

İstanbul Havalimanı'nda 8 ayda malzeme ele geçirildi#3

İstanbul Havalimanı'nda 8 ayda malzeme ele geçirildi#4

İstanbul Havalimanı'nda 8 ayda malzeme ele geçirildi#5

İstanbul Havalimanı'nda 8 ayda malzeme ele geçirildi#6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu