Gündem

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, BAE’yi ziyaret edecek

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, diplomatik ilişkilerin normalleştirilmesinin kararlaştırıldığı Birleşik Arap Emirlikleri’ne resmi bir ziyaret düzenleyeceğini duyurdu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etti

Bu, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında diplomatik ilişkilerin yeniden kurulması kararından bu yana ilk üst düzey resmi ziyaret olacak.

İsrail başbakanı Pazar günü bir hükümet toplantısında bir konuşma yaptı. Naftali Bennett, “Bugün bir İsrail başbakanının ilk resmi ziyareti için Birleşik Arap Emirlikleri’ne gidiyorum” söz konusu.

HER YERDE GÖRÜN

İsrail Başbakanlık Ofisi, Bennet’in Pazartesi günü ziyaretinin bir parçası olarak Abu Dabi’nin tahtın varisi Şeyh Muhammed bin Zajed al-Nahjan ile görüşeceğini söyledi.

Görüşmede liderler, iki ülkenin refah ve istikrarının güçlendirilmesine ve ilişkilerin derinleşmesine katkı sağlayacak ekonomik konuları ele aldı.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etti

BAE’DEN AÇIKLAMA YOK

Birleşik Arap Emirlikleri henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmadı.

İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın yönetiminde Beyaz Saray’da resmi bir törenle düzenlenen İlişkilerin Normalleşmesine İlişkin İbrahimi Anlaşma’yı geçtiğimiz Eylül ayında imzalamıştı.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret etti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu