Gündem

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi: ABD demokrasi için engeldir

BM Genel Kurulu’na video konferans yoluyla katılan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, “ABD demokrasiyi inşa etmenin önündeki en büyük engeldir” dedi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi: ABD demokrasinin önünde bir engeldir

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, BM Genel Kurulu’na video konferans açıklaması yaptı.

Başkan İbrahim Reisi yaptığı konuşmada ABD’nin güvenilmez bir devlet olduğunu belirterek, “Amerikan halkının kongre binasına saldırması, Amerikan uçaklarından düşen Afganların görüntüleri ABD’nin ne kadar güvenilmez olduğunu kanıtlıyor. Batılı ülkelerin ve ABD’nin kendi politikalarını diğer uluslara dayattığı dönem geride kaldı.” terimleri kullandı.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi: ABD demokrasinin önünde bir engeldir

“ABD yaptırımları savaş aracı olarak kullanıyor”

Reisi, ABD’nin yaptırımları bir savaş aracı olarak kullandığını söyledi. “ABD, kendi yaşam biçimini değiştirmek zorunda kaldığında dünyayla savaşma şeklini değiştirdi. ABD, yaptırımları yeni bir savaş aracı olarak kullanıyor. Bu baskı ve savaş yöntemi başarısız oldu.” dedi.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi: ABD'nin Demokrasiye Engeli #2

“ABD’nin Demokrasinin Yeteneğine Engeli”

ABD’nin Irak ve Suriye’deki varlığının bölgede güvenlik için tehdit oluşturduğunu ve bölgede demokrasinin inşasının önündeki en büyük engel olduğunu kaydeden Reisi, ABD’nin bölgeden çıkarılması gerektiğini kaydetti. kabile şefi, “ABD Irak’ı ve Suriye’yi terk etmeyecek, aksine Suriye’den çekilecek. ABD’nin dünyada birinci olması ya da eski gücüne dönmesi önemli değil. Duyarlı politika yapıcılar, kendilerine güvenen ulusların yanıldığını göreceklerdir. büyük devletlerden daha güçlü.” terimleri kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu