Gündem

Hiçbir şey için pişman değilim

Ordudaki operasyon sonucunda hem gözünü hem de bacaklarını kaybeden kahraman gazi, vatanına adanmış 10 çocuk yetiştirmenin gururunu yaşıyor.

Batman'da terörle mücadelede gazi oldu: Hiçbir şeyden pişman değilim

Batman 27 yıl önce Sason ilçesinde yaşadı Gazi mertebesine ulaşan Servet Çiftçi, kör olmasına rağmen hayata umut ve sevinçle bakıyor.

13 Mart 1995’te terörle mücadelede yer aldığı eylemde mayına basarak gazi olduğunu açıklayan Çiftçi, 10 vatanına adanmış çocuklar yetiştirmenin gururunu yaşıyor.

“MAYINA BASTIM”

Çatışma anını anlatan Gazi Servet Çiftçi şunları söyledi:Sason ilçesine bağlı Aydınlık köyü ile Yuvarlar köyü arasındaki kırsal alanda terör örgütü mensuplarının görüldüğüne dair ihbar üzerine askerlerimiz ve köy köylerimizle bölgeye gittik. Teröristlerle kısa süreli bir çatışmanın ardından bölgeden kaçan teröristleri kovalarken mayına bastığımda ciddi şekilde yaralandım ve gözlerimi ve bir bacağımı kaybettim. dedim.

Batman terörüyle mücadelede emektar oldu: Hiçbir şeye aldırmıyorum VİDEO


Batman terörle mücadelede de emektar oldu: Hiçbir şeye aldırmıyorum #1

“BİZİM İHTİYACIMIZ ÇOCUKLARIM BU MİLLETİN İNSANLARI İÇİN HAYATLARINI MUTLU OLSUN”

Yaşadığı zor yıllardan pişman olmayacağını söyleyen Çiftçi, “Önce Diyarbakır’daki eğitim ve araştırma hastanesine götürüldüm. Orada bacağımı kesmek zorunda kaldım. Sonra Ankara’ya gönderildim. 1 ay hastanede kaldım. Allah’a şükür 10 çocuk büyüttüm, canlarını verirler. Bu ülke için. Gerekirse tereddüt etmeden.” Olayın başından beri hiçbir şeyden pişman değilim. Şu anki durumumda gerekirse vatan için canımı feda etmeye hazırım.” dedi.

Batman terörle mücadelede de emektar oldu: Hiçbir şeye aldırmıyorum #2

“Canımızı vermeye hazırız”

Servet Çiftçi’nin 8 yaşındaki en küçük kızı Derya Çiftçi şunları söyledi:BNSBamotu çok seviyorum. Hayat dolu ve çok esprili. Ülkemiz için iki gözünü ve bir bacağını kaybetti. Çocuklar olarak babamızın gözü ve ayağı olmaya her zaman hazırız. Onu alacağız. Gerekirse bu vatan için canımızı vermeye hazırız. ” dedi.

Gazinin eşi Ayşe Çiftçi de eşinin çocuklarına çok iyi bir baba olduğunu belirterek, birlikte 10 çocuk büyüttüklerini ve özverili bir baba olduğunu ifade etti.

Batman ayrıca terörle mücadelede gazi oldu: Hiçbir şeye aldırmıyorum # 3

Batman terörle mücadelede de emektar oldu: Hiçbir şeye aldırmıyorum # 4

Batman ayrıca terörle mücadelede gazi oldu: Hiçbir şeyden pişman değilim # 5

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu