Gündem

Hangi modern ülkede sokakta hayvan var

Programında belediyeler tarafından sokağa bırakılan hayvanlara tepki gösteren Mesut Yar, örnek olarak Avrupa ülkelerinden bahsetti: Sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor.

Mesut Yar: Hangi modern ülkede sokakta hayvanlar var?

Star TV ekranlarında sabah haberlerini sunan Mesut Yar, programında sokak hayvanları ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Trabzon’da tartıştığı eşine kızan kişiyi ayağa kaldıran ve besledikleri kediyi duvara fırlatan Mesut Yar, ardından Twitter’daki şikayetleri okudu.

Mesut Yar, Çatalca’da yaşayan bir vatandaşın çok sayıda sokak köpeğinin bölgede kaldığını açıklamasının ardından canlı yayında isyan etti.

“AİLE HAYVANLARI ÇOCUKLARA YARALANIYOR”

Belediyelerin sorumsuzluğuna değinen Yar, konuşmasının başında şu ifadelere yer verdi:

“Çatalca bölgesinde sokak köpeği bırakan başka bir yerleşim yeri de, bıraktığı sokak köpeği kadar Allah tarafından bulunur. Çok net söylüyorum. Bazı yerleşim birimlerinin onları sınırda bıraktığını biliyoruz, diyorlar ki, ‘Bırakın içimden çıkayım.’ Aç hayvanlar daha sonra insanlara saldırır. Çoğu insan yaralı ve biz de haber vermeye çalışıyoruz ve ortada kalıyoruz.

Mesut Yar: Hangi modern ülkede sokakta hayvanlar var?

“BU SOSYAL BİR SORUN”

Sonra biri ayağa kalkar ve dürüstlük ve samimiyet diye bağırır. Hadi efendim, hadi. Bu toplumsal bir sorundur, bu bir kamu yönetimi sorunudur, bir şekilde aşılması gerekir.

“HANGİ MODERN ÜLKEDE SOKAKTA HAYVANLAR VAR”

Modern ülkelerde hangi sokaklarda başıboş hayvanlarla karşılaşıyorsunuz? İnsanlar onları satın alır, evlerinde besler, insan gibi davranır, insan gibi görünürler. Ayrıca hayvanların daha özgürce, insanlardan daha uzakta ve zulümden daha uzak yaşadığı habitatlara da sahiptirler. Bu özgürlüğü önce insanımıza sonra hayvanlarımıza, çocuklarımıza, bitkilerimize, kadınlarımıza vermeliyiz…

Mesut Yar: Hangi modern ülkenin sokaklarında hayvanlar var #1

Mesut Yar: Hangi modern ülkenin sokaklarında hayvanlar var #2

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu