Gündem

Gezginlere müjde! 5 yeni turistik ekspres geliyor

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir seferlerine başlanamayan turist Doğu Ekspresi sefere geri sayarken, beş yeni turist otobanı hizmete girecek.

Gezginler için iyi haber!  5 yeni turist ekspresi geliyor

Muhteşem manzaralar, bambaşka bir seyahat deneyimi…

Ankara-Kars arasındaki turistik doğu ekspresi, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir tamamlanamayan seferlerine yeniden başlayacak.

15 Aralık Çarşamba günü Ankara’dan hareket eden tren, 32 saatlik bir yolculuğun ardından Kars’a ulaşacak.

Ankara’dan Kars’a seyahat eden yolcular, farklı tatları tadacak, tarihi ve kültürel değerleri görme fırsatı bulacak.

7-70 yaş arası herkes bu keyifli geziyi planlamaya başlarken, gezginleri sevindirecek yeni haberler de geldi.

BEŞ YENİ TURİST EXPRESİ GELİYOR

Doğu Ekspresi gibi eşsiz manzaralar sunan beş turist otobanı daha olacak.

Bu kapsamda Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kuratlan karayollarına yataklı vagon yapılacak, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu turizm rotalarından turist getirilecek.

Pamukkale Travertenleri, Konya Mevlana Müzesi ve Çatalhöyük, Van Gölü ve Akdamar Tapınağı, Şanlıurfa Göbeklitepe ve Balıklı Göl, Mardin Evi ve Dara Eski Kenti, Diyarbakır Ulu Cami ve Meryem Ana Kilisesi, turistik rotalara dahil edilerek turistik rotalarda genişletiliyor. Türkiye Gazetesi haberine göre ifade edin.

Gezginler için iyi haber!  5 yeni turist ekspresi geldi #1

ARALIKTA YENİDEN YOLLARDA

Turistik Doğu Ekspresi ise 15 Aralık Çarşamba günü yeniden yola çıkacak. Ankara-Kars hattındaki ilk turistik doğu ekspresi Ankara’dan 15 Aralık Çarşamba, Kars’tan ise 17 Aralık Cuma günü hareket edecek. Seferler haftada iki kez gerçekleştirilir.

Ankara’dan 15.55’te ve Kars’tan 22.20’de hareket eden Turistik Doğu Ekspresi’nin sefer ve vagon sayısı yolcuların ihtiyaçları dikkate alınarak belirlenecek, tren sadece yataklı ve yemekli vagonlardan oluşacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu