Gündem

Gaziantep’te aşı randevusu yerine taziyeye gidince koronayı kaptı

Gaziantep’te yaşayan bir aile üyesi olan Mehmet Aslan, atadığı aşıyı yaptırmak yerine taziyelerini dile getirdi. Başsağlığı dilemesinin ardından rahatsızlanan Aslan Covid-19’un testi pozitif çıktı.

Gaziantep aşı toplantısı yerine taziyede bulununca tacı yakaladı

Delta versiyonunda yakalanan Mehmet Aslan, Gaziantep Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı.

Aslan, aşı randevusu olmasına ve taziyeleriyle koronavirüse yakalanmasına rağmen ayrılmadığını söyledi.

Aslan, tedavi gördüğü yoğun bakım ünitesinde üzüntüsünü dile getirdi. “Aşı çok önemli, keşke aşı olsaydım.” dedim.

“OLACAĞINI BİLİYORSAN AŞIYIM”

Yataktan dışarı ‘aşı’ Aslan’ın daveti üzerine, “Baş ağrısı bir hafta önce başladı ve ardından eklem ağrıları başladı. En son hastaneye geldiğimde test yaptırdım ve pozitif çıktı. Ben aşı olmadım, herkesi aşı olmaya davet ediyorum, herkesi aşı olmaya davet ediyorum. Böyle olduğunu bilseydim hemen aşı olurdum, aşı çok önemli, keşke aşı olsaydım. Ben aşı sürecini uzattım, hastalığı ciddiye almadım, randevu istediğim yerde toplantı oldu ama keşke aşı olsalar dediklerine üzüldüm. Ben aşı konusunda biraz tereddüt ettim, iyi olacağını düşünenler oldu, kötü hissedenler oldu ama ben alamadım ama kaptığıma üzüldüm. “ terimleri kullandı.

Gaziantep’in aşı tarihi yerine taziyeye gittiğinde tacı yakaladı VİDEO

“DEVLETE GİTTİM, ORADA BELİRTTİM”

Mehmet Aslan, vücudunun tedaviye yanıt verdiğini ve iyileşmeye başladığını vurguladı. “Taziye yerine gittim, oradan yayıldı. Şimdi çok iyiyim hastane çalışanlarından Allah razı olsun çok yardımcı oldular. Annem de daha önce bu hastanede hastanede yatmış ve iyileşmiş ve 28 gün yoğun bakımda kalmış. İlk çıktığımda aşı oluyorum. “ dedi.

Gaziantep'te aşı yerine taziyeye gittiğinde tacı kaptı #1

“AŞI OLMAYAN BİREYLERDE YOĞUN GENEL ÖNLEMLER ÇOK YÜKSEK”

Aşısız hastaların yoğun bakımda yatış oranlarının yüksek olduğuna dikkati çeken Dahiliye Uzmanı Dr. İlknur Demir, “Aşılardan sonra ülke genelinde belli bir seviyeye geldik ama ne yazık ki aşısız bireyler var. Ne yazık ki aşı yaptırmayanlar için yoğun hastane bakım oranımız çok yüksek. Bu durumu öngördük, bu nedenle güçlü bir aşıya olan ihtiyacı vurguluyoruz. Yoğun bakımdaki hastalarımızın çoğu aşıyı yaptırmadı ya da aşıyla ilgili çeşitli söylentilere inandı. dedi.

Gaziantep'te 2 numaralı aşı için taziyelerini sunarken tacı yakaladı

“KÖTÜ SONUÇLARA YOL AÇIYOR”

Aşısız hastalarda olumsuz sonuçlar yaşadıklarını kaydeden Dr. İlknur Demir, “Şu anda aşısız hastalarımız daha çok hastane yoğun bakım ünitesinde bakılıyor ya da ilk aşıdan sonra bakanlığımızın önerdiği 2. ve 3. doz aşılarını yaptırmayan aşılı vatandaşlarımız geliyor. Bu hastalık aşılı bireylerde küçük yaralanmalarla ilerlerken, aşısız bireylerin tüm akciğerlerini ve diğer organlarını etkileyerek daha ağır ilerler. Bunun bizim için kesinlikle yüzleşmek istemediğimiz kötü sonuçları var. “ dedim.

Koronavirüsün enfeksiyondan sonraki 3 gün içinde nasıl hızla akciğerlere yayıldığını gösteren grafikler sunan Dr. Demir, yoğun bakımda yatanların çoğunda delta varyantları olduğunu söyledi.

Gaziantep'te 3. olurken aşı olmak yerine tacı kaptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu