Gündem

Fatih’te polis, motosikletiyle tramvay yolundaki yayaya çarptı

Kırmızı ışıkta yanarken tramvayda koşan yaya, polisin kendisine motosikletle çarpması sonucu yaralandı. Rapora göre, yaya hatalıydı.

Fatih'te polis yayalar tramvayda yayaya çarptı

24 Haziran’da sokağa çıkma yasağının ilan edildiği İstanbul Fatih’teki Çapa-Şehremini tramvay durağında bir vatandaş tramvaya yetişmeye çalıştı.

23 yaşındaki yaya Yasin Dülger, tramvayın yanından geçerken polisin kullandığı motosiklete çarptı.

Çarpışmanın etkisiyle Dülger yaklaşık 15 metre sürüklendi.

AMELİYATA ALINDI

Motosikletten düşen polis memuru kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. İhbarın ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ambulansla hastaneye kaldırılan Dülgert, ameliyata alındı.

Ameliyat sonucunda dizi ve ayak bileği arasına platin yerleştirilen Yasin Dülger, yaklaşık 2 ay yatarak tedavi gördü. Kaza sonrası korunan kaza raporuna göre Yasin Dülger, yayalar için kırmızı ışık yanarken karşıdan karşıya geçmekten suçlu bulundu.

Fatih'te polis 1 numaralı motosikletle tramvayda yayaya çarptı

DÜLGER: 2 AY YATAK OLDU

Platin bacak giyen Yasin Dülger, “Tramvaya ulaşmak için Çapa tramvay durağına koştum. O sırada tramvaydan 80-90 kilometre öteden motorlu bir polis geldi. Geldiğini görmedim ve bana çarptı. Hastaneye gözümü açtım. Öğrendim. bacağım kırıldı ameliyat için iki gün bekledim Ameliyat sırasında diz El bileği ile bilek arasındaki kemiğe çivi şeklinde platin yerleştirildi.

Bu süre zarfında hem hastanede hem de evde toplam 2 ay yatakta yattım. Bana çarpan polis, önce komiser olmak üzere iki kez yanıma geldi. Daha sonra geldi.

Fatih'te polis 2 numaralı motosikletiyle tramvayda bir yayaya çarptı

“İyileşme sürecimin iki yıl süreceği söylendi”

O geldiğinde, odaya girdiğimizde göz teması kurduk. Ama sonra ayıp Başka bir nedenden mi bilmiyorum ama bana bakmadı bile.

Tramvaya bu kadar hızlı binmek kötü. Sen motorlu trafik polisisin. Yollar boşken ve kırmızı ışıkta geçebilecekken neden tramvayı kullanıyorsunuz?

Ceza olmalı. Kimseden maddi bir beklentim olmadı ama manevi bir destek de görmedim. Yanımda durmadılar. Bu durumdan çok rahatsızım. İyileşmem için iki yıl süreceği söylendi. Şu anda yürümeyi atlıyorum. “ dedim.

Fatih'te polis 3 numaralı motosikletle tramvayda yayaya çarptı

KAZANIN ANI KAMERADA GÖRÜLDÜ

Kaza anı, tramvay durağının güvenlik kamerasına her saniye yansıdı. Görüntüde Yasin Dülger’e tramvayın karşısına geçerken kendisine doğru gelen bir motosikletin çarptığı görülüyor.

Fatih'te polis 4 numaralı motoruyla tramvaydaki yayaya çarptı

Fatih'te polis 5 numaralı motosikletle tramvayda yayaya çarptı

Fatih'te polis 6 numaralı motosikletle tramvayda yayaya çarptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu