Gündem

Ever Given yeniden Süveyş Kanalı’ndan geçti

24 Mart’ta Süveyş Kanalı’nda karaya oturan dev gemi The Ever Given bir kez daha deniz ticaretini kaosa sürükledi.

Ever Given, Süveyş Kanalı'nı yeniden geçiyor

24 Mart’ta bir Japon şirketine aitti. Ever Given, Kanlı Süveyş’ten geçerken devasa bir kargo resifi üzerinde karaya oturdu ve kanalı kapattı.

YENİDEN 8 AY SONRA

Dünyanın en önemli deniz trafiğini 6 gün süreyle kapatan kargo gemisi, kazanın ardından 8 ay sonra ilk kez Süveyş Kanalı’nı geçti.

Mısır basınında çıkan haberlere göre, dün gece geç saatlerde Süveyş Kanalı’na ulaşan bir kargo gemisinin bu sabah Akdeniz’de demirlediği bildirildi.

Kızıldeniz’den Akdeniz’e demirleyen geminin güzergahı hakkında bilgi verilmedi.

Gemi, dün gece geç saatlerde Süveyş Kanalı’na geldikten sonra olumsuz hava koşulları nedeniyle birkaç saat kanalda demir attı.

Ever Given 1 numaralı Süveyş Kanalı'nı tekrar geçti

DÜĞÜNLER KANALI 6 GÜN KAPATILDI

Ever Given dev konteyner konteyneri, kum fırtınaları ve kötü hava koşulları nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle 24 Mart’ta Süveyş Kanalı’nda karaya oturdu.

Geminin kanala sıkışması ve geçişi engellemesi nedeniyle kanalın her iki tarafında uzun gemi kuyrukları oluştu ve deniz trafiğinin durması nedeniyle petrol, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) ve birçok ürünün taşınmasında aksamalar yaşandı. . .

Süveyş Kanalı İdaresi, 6 günlük çalışmanın ardından dev kargo gemisinin 29 Mart’ta yüzdürülmesi için çalışmaların başarıyla tamamlandığını ve kanalın deniz trafiğine açıldığını duyurdu.

Mısır’ın bu süreçte günde yaklaşık 12-14 milyon dolar zarara uğradığı tahmin edilirken, kaza sonrası göllerde Ever Given’ın küresel ticarete verdiği günlük zararın yaklaşık olarak olduğu iddia edildi. 10 milyar dolar.

Mısır ile armatörü temsil eden Londra merkezli hukuk firması Stan Stan arasında imzalanan tazminat anlaşması sonucunda gemi 7 Temmuz’da Mısır’dan ayrıldı.

Süveyş Kanalı bloke oldu, dünya ticaretinin %10’u durdu Video arşivi

Ever Given 2 numaralı Süveyş Kanalı'nı tekrar geçti

Ever Given 3 numaralı Süveyş Kanalı'nı tekrar geçti

Ever Given 4 numaralı Süveyş Kanalı'nı tekrar geçti

Ever Given, Süveyş Kanalı # 5'i tekrar geçti

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu