Gündem

Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı

Estetiğin her geçen gün daha da ön plana çıktığı günümüz dünyasında sosyal yaşantımıza dair ilk izlenimler yadsınamaz bir öneme sahiptir.

Estetik diş hekimliği ve gülüş tasarımı

Estetiğin her geçen gün daha da ön plana çıktığı günümüz dünyasında sosyal yaşantımıza dair ilk izlenimler yadsınamaz bir öneme sahiptir. Bu bağlamda insanlarla etkileşimde bulunulurken en çok göze çarpan yerlerden biri ağız ve dişlerdir. Bu alanda küçük eksiklikler ve düzensizlikler bile moral ve özgüveni etkileyebilir; belki basit, samimi bir gülümseme bile sizi rahatsız edebilir.

estetik diş hekimliği; Tüm insanları kendine çeken ve başarıları mükemmele ulaşan bir bilim ve sanat dalı haline gelmiştir. Estetik diş hekimliğinde en modern konulardan biridir. gülümseme tasarımı konsepti bize seri üretimden geliyormuş gibi görünen klişe restorasyonlar yerine; Sadece kişinin yüz özelliklerine ve tercihlerine göre tasarlanan ve sonuçları ön izleme yapılabilen bir diş değildir; Dudaklar ve yüzler gibi çevre dokuların bakımının yapılabileceği bir yaklaşım sunar. Unutulmamalıdır ki gülme estetiği bilimsel olarak nesnel bir olgu olsa da hastaya uygulanması bir sanattır. Tüm gülümsemesi teknolojik, laboratuvar ve klinik süreçlerin gelişimi ile desteklenmektedir. 1 hafta kısa sürede değiştirilebilir.

Fakat bu değişiklikler nasıl başarılabilir? Dişlerin şeklini, boyutunu ve tonlarını iyileştirmek için dişlere ince bir tabaka halinde uygulanır. porselen lamine kaplama Mükemmele yakın estetik sonuçlar elde edebiliriz. Bu protezler için dişler hazırlanırken, önceki uygulamalardan farklı olarak sağlıklı dokunun minimum düzeyde çıkarılması da hasta sağlığı ve konforu açısından büyük fayda sağlamaktadır. Güçlü yapıları ve rengi, şeffaflığı ve emaye benzeri yüzey dokusu ile üretilen porselenler, özellikle lamine kaplama imalatında tercih edilmektedir. Bütün bunlar bu protezleri doğal dişlerden ayırt edilemez kılmaktadır.

Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı #1

Bu tedavi süreçleri sizin için nasıl işliyor? Kaç kez gelmelisin? İlk seansta sizin ve dişlerinizin her açıdan fotoğraflarını, çenelerin başlangıç ​​ölçüleri ile birlikte plastik olarak çekiyoruz. Bu ölçümler ve fotoğraflarla dişlerin nasıl düzeltileceğini ve yüz şekline uygun renk tonlarının nasıl ayarlanacağını değerlendirecekler; görüntüleyebileceğiniz fotoğraflar ve örnek parçalar Adlı bir uygulama ile kendi dişlerinizle bu planlar hakkında sizinle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Gerekli önlemleri sizin görüşünüz ile görüşeceğiz ve ikinci görüşmede dişlerin hazırlanmasına başlayacağız. Bu seansta dişlerden ağrısız bir şekilde minimal doku çıkarılacak ve dişlerinizin ölçüsü alınarak aynı seansta rahatlıkla kullanabileceğiniz geçici protezler üretilecektir. Daha sonra tasarımımıza uygun laminatları ilgili laboratuvarlarda üreteceğiz ve bittiğinde yeni bir gülümsemeye kavuşacağınız üçüncü ve son seansa sizleri davet edeceğiz. Bu seansta laminaların dişlere kalıcı ve sağlam bir şekilde yapıştırılması ve gülümseyerek gönderilmesi ile son düzenleme yapılır. Tüm bu işlemlerle 1 hafta gibi kısa bir sürede hayal ettiğiniz gülüşe kavuşursunuz.

Estetik Diş Hekimliği ve Gülüş Tasarımı #2

Porselen lamine kaplamalar, kliniğimizde uygun bakım ve takip görüşmeleri ile 10-15 yıl boyunca maksimum dayanıklılıklarını korur. Ayrıca dişlerinizin yanı sıra diş fırçası ve diş ipi ile günlük laminat tedariğini de sağlayabilirsiniz. Laminatlı çok sert yiyecekleri ısırmamaya dikkat edin; aksi takdirde laminalarda gerçek diş minesine göre daha küçük kırıklar meydana gelebilir. Ayrıca, tedaviden sonraki ilk günkü gibi yenilenmiş bir gülümsemeyi uzun süre korumanıza yardımcı olacak bir dizi ek ipucu sunuyoruz.

Fotoğraflarda veya lamine kaplamalarla aynada dişlerinize bakarsanız, sonunda kendinizi güvende ve mutlu hissedeceksiniz; düzenli gülümsemeleri ve hatta kahkahaları daha keyifli bulacaksınız!

Sağlıklı ve estetik görünen dişler istiyorsanız Maya Estetiği İçin bekleriz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu