Gündem

Elon Musk’tan Jeff Bezos’a yanıt: İnsanların ölmesi gerek

Elon Musk, yaşlanma karşıtı teknolojiler hakkındaki fikirlerini açıkladı. Tesla’nın CEO’su insanların ölmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk'tan Jeff Bezos'a Cevap: İnsanlar ölmeli

Jeff Bezos, geçtiğimiz aylarda Amazon CEO’luğundan istifa ederek başta uzay olmak üzere çeşitli alanlara yöneldi.

Bezos Yuri Milner, yaşlanmayı tersine çevirmenin yollarını araştırmak için bir biyoteknoloji şirketinde Rus bir girişimciyle ortak yatırım yaptı.

Bezos tarafından yatırım yapılan ve 2021’in başlarında ABD ve Birleşik Krallık’ta kurulan Altos Labs, başta hayvanlar olmak üzere insanlarda vücudun biyolojik saatini tersine çeviren hücre yeniden programlama teknolojisini araştırmak için kuruldu.

ELON MUSK’IN BEZOS’A CEVAP

SpaceX ve elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın CEO’su Elon Musk, yaşlanma karşıtı teknolojiler için fikirlerini açıkladı.

Musk, insanların daha uzun yaşaması veya ölümsüzleşmesi tehlikesine dikkat çekti.

İnsanların ölmesi gerektiğini ilan eden Elon Musk, “Ölüm bizim için önemlidir çünkü insanlar genellikle fikirlerini değiştirmezler, sadece ölürler.Onsuz yaşarsanız, yeni fikirlerin başarılı olamayacağı çok köklü bir toplum haline gelebiliriz.” söz konusu.

elon musk heff bezos

Gazeteci Joanna Stern’in, “Şu anda Twitter’da yaşlılarla dalga geçtiğini görüyorum. Yaşlandığınızı düşünmüyor musunuz, yoksa bilmediğimiz gizli bir teknoloji mi var?” Elon Musk, bir soruya yanıt olarak şu ifadeleri kullandı:

“GİZLİ TEKNOLOJİ BİLMİYORUM”

“Yaşlanmayla mücadele edecek herhangi bir gizli teknoloji bilmiyorum. Gerçekten çok uzun yaşamaya çalışmamız gerekip gerekmediğini de bilmiyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu