Gündem

Donald Trump, Kim Jong-Un ile arasındaki konuşmayı açıkladı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ile diyaloğu hakkında ilk kez “Tarihi Tur”da konuştu.

Donald Trump, Kim Jong Un ile görüşmesini açıkladı

Amerika Birleşik Devletleri başkanı olarak ün kazanan Donald Trump, Florida’da başladı. “Tarihi tur” Etkinliğinin ilk gecesinde çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kuzey Kore liderine “ROCKET MAN” şarkısını içeren bir kaset VERDİĞİNİ söyledi.

FLA Live Arena’da yaptığı konuşmada Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un’a Elton John’un “Roket Adam” orijinal şarkıyı içeren kaset ve “makine” evet olduğunu duyurdu.

“HAVAYOLLARINDA OTURMA HAYALI”

Koz, “Makinenin Güney Kore’de yapılmadığından emin oldum.” Kim’e şaka yaptı. “Sana bir iyilik yaptım çünkü her yere füze fırlatmayı seviyorsun.” dedi.

Trump, Kim’in Elton John’un Rocket Man şarkısını daha önce hiç duymadığını söylediğini söyledi. “Bu şarkıyı ve bu lakabı senin için seçtim. Çünkü seni Japonya üzerinde bir ata binerken, roketle uçarken gördüm, seni hayal edebiliyorum.” dedi.

Donald Trump, Kim Jong Un ile görüşmesini açıkladı

2017 YILINDA İLK KEZ JONG UN DEDİ, ROKET ADAM

Trump, Kuzey Kore liderinden ilk olarak 2017’de Twitter’da bahsetti. “Roket Adam” adını verdi. Trump, aynı hafta ve ABD başkanlığı sırasında Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’nda Kuzey Kore liderine yaptığı konuşmada bu takma adı kullanmaya devam etti.

Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo, 2018’de Washington kaynaklarına göre eski ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun Kuzey Kore liderine Elton John imzalı bir Rocket Man CD’si getirdiğini bildirdi.

Donald Trump, Kim Jongun ile görüşmesini açıkladı

TARİH TURU PROGRAMI

Trump ve Bill O’Reilly Amerikalı tarihçiler ve gazetecilerdir. “Tarihi tur” olay, daha önce Trump yönetimi “duyulmamış gerçekler” açıklar ve “içeriden bakış açısı” Bir dizi tanıtım konuşması içerir

Aralık ayında 4 konuşma yapılması planlanan etkinliğin biletleri 100$ ile 7.500$ arasında değişiyor.

Houston ve Dallas, Teksas’taki Tarihi Turun bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonu Houston ve Dallas, Teksas’ta devam edip etmeyeceği henüz belli değil.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu