Gündem

Diyarbakır’daki ailelerden Gara şehidinin ailesine Türk bayraklı ziyaret

Protestolarının 750. gününde çocuklarını izleyen aileler, Mardin’de Vedat Kaya’nın Garai şehidinin babası Şeyhmus Kaya’yı Türk bayrağıyla ziyaret ederek onlara destek oldu.

Diyarbakırlı ailelerden Gara Şehit ailesine Türk bayrağı altında ziyaret

HDP Diyarbakır il Cumhurbaşkanlığı binası önünde, çocuklarını terör nedeniyle kaybeden Mardin ailesini “çocuk kursu” açan iki aile ziyaret etti.

Görüşmelerin 750. gününde aileler, PKK terör örgütü tarafından Gara’da gözaltına alınarak öldürülen 13 Türk vatandaşından biri olan Mardin’de polis memuru Vedat Kaya’nın babası Şeyhmus Kaya’yı ziyaret etti.

“PKK, HDP İSE HİÇ BİR ŞEY DEĞİŞMEDİ”

Şeyhmus Kaya ile birlikte Diyarbakır’da 520 gündür “çocuk dersi” yapıldığını belirten Süleyman Aydın, “Evlat edinme nöbetçimizin 750. günü anısına Şeyhmus Amca’ya kocaman bir Türk bayrağı getirdik. Daha önce de 700. günü anısına Gara’da şehidin annesi Adil Kabaklı’ya Türk bayrağı hediye ettik. Bir şekilde.. Artık herkes PKK’nın ve HDP’nin içini görüyor. İnanın PKK da HDP de hiç değişmedi. İkisi de aynı. PKK sonuna kadar. “HDP ile savaşmaya devam edeceğiz” . Bu mücadeleden vazgeçmeyeceğiz. Şehit ailelerinin çocuklarından daha değerli değiliz. Bu şekilde canımızı vermeye hazırız.” dedi.

Diyarbakırlı ailelerden Türk bayrağıyla Hara Şehitinin ailesini ziyaret #1

“BU KÜRT OLAMAZ”

Dağda kaçırılan oğlunu koruyan Celil Bekdaş, “Şeyhmus amca ilk günden beri bizimle. Şeyhmus amca bizim gururumuz. Biliyorsunuz Kürtleri PKK öldürmedi. Vedat Kaya kimdi? Vedat Kaya da Kürttü, biliyorsunuz Kürtleri öldürmedi. . Yani Kürt olamazlar. Diyarbakır ailesi olarak Şeyhmus Amca her zaman yanımızda oldu. O bizim gururumuz.” dedim.

Diyarbakırlı ailelerden Türk bayrağıyla Şehit Gara'nın ailesini ziyaret #2

“ÇOCUKLAR NEDEN MACARİSTAN ŞEHİTTİR”

Kendisine getirilen Türk bayrağını ömür boyu elinde tutacağını belirten Şeyhmus Kaya, şunları söyledi:

“HDP’den önceki aileler protestolarının 750. gününü kutlamak için bu bayrağı bana hediye olarak getirdiler. Onlara teşekkür etmek ve yaşadığım sürece bu bayrağı evimde tutacağımı söylemek istiyorum. Biri çıkıp diyecek ki, HDP’yi meşrulaştırıyoruz Niye hapiste Yav arkadaşlar, 85 milyon Türk vatandaşı dediğim yer orası Bu fidan gibi çocuklar neden şehit oluyor HDP’ye kim sebep oluyor HDP, PKK’nın izni olmadan bir vekil, hatta köy muhtarı seçemiyor. nin televizyonu, televizyonu, kanalı, kanalı vicdanınız yok mu? Bak oğlum şehit oldu benim için bütün şehitler birdir. Çok sıkıldım. Ne yazık ki bu muhalefet partileri yine HDP” dedi. bildiğini oku. “

Diyarbakırlı ailelerden Gara'da 3 Nolu Şehit ailesine Türk bayrağıyla ziyaret

Diyarbakırlı ailelerden 4. Garai şehidinin ailesine Türk bayrağı ile ziyaret

Diyarbakır ailelerinden Gara'nın şehid #5 ailesine Türk bayrağıyla ziyaret

Diyarbakırlı ailelerden Gara şehidin ailesine Türk bayrağıyla ziyaret #6

Diyarbakırlı ailelerden Gara'nın 7 numaralı şehidine Türk bayrağıyla ziyaret

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu