Gündem

Diyarbakır’da dolandırıcıların kurbanı, doktor, avukat ve uzman çavuş kimliği olduğunu öğrendi

Diyarbakır’da yaşayan Rauf Bulut, kimlik numarasının dolandırıcıların eline geçmesi üzerine adına birçok dava açtı.

Diyarbakır'da dolandırıcılara, doktor, avukat ve çavuş mağduru olduğunu öğrendi.

Diyarbakır’da ikamet eden Rauf Bulut’un kimlik numarası dolandırıcıların eline geçti. 3 ayda kendi adına açılan dolandırıcılık dosyalarını polise şikayet edip telefonunu arayan Bulut, hayatının şokunu yaşadı.

GÖRÜNMEYEN OLAYLARLA TEHDİT ETTİ

Birkaç sitede satış olduğunu öğrenen Bulut, vatandaşların doktor, avukat ve astsubay tarafından aldatıldığını öğrenerek, yetkilileri arayarak evinde huzurun olmadığını kaydetti. Bilmeden bir takım olaylara karışan Bulut artık tehdit edilmeye başlandı.

VİDEO

Diyarbakır'da dolandırıcılara, doktor, avukat ve çavuşun kurbanı olduğu öğrenildi #1

İLKÖĞRETİM OKULDAN MEZUN AMA DOKTOR, ÖĞRETMEN VE UZMAN TARAFINDAN TANIMLANMIŞTIR

Bulut, ilkokul mezunu olduğunu ve adına tasarlanan sahte doktor, avukat ve çavuşun kimliğini bilmediğini ve birçok vatandaşın kendisini dolandırıcı olarak gördüğünü kaydetti.

Diyarbakır 2'de dolandırıcılara, doktor, avukat ve çavuşun kurbanı olduğunu öğrendi.

Bulutlu, “Bir buçuk ay önce Adıyaman Kahta’lı biri beni aradı ve polis olduğumu ve telefon dolandırıcılığı yaptığımı söyledi. Adama inanmadım, onun bir dolandırıcı olduğunu düşündüm, bu yüzden suratını astım. Tekrar aradı, bir sitede hile yaptığımı söyledi ve ben olmadığımı söyledim. 155’i aradım, arayanın numarasını istedim ve sonra dikkatli olmamı söyledim, dolandırıcı olabilir ya da değil dedim. Aradan bir buçuk ay geçti, polisten arandım, ne yaptığımı sordum, çiftçi olduğumu ve ilkokul mezunu olduğumu söyledim. Orada doktor kimliği olduğunu söylediler. Doktorun kimliği benim adıma çıktı ve alışveriş tarafında insanları kandırdım. Kimliğe baktık, fotoğrafta ben yoktum ve ne gün ne de ay doğum günüme uymuyordu. Sadece kimliğimi ve adımı kullandı. İfademi verdim ve dolandırıcıya şikayet ettim. Bir hafta sonra beni tekrar aradılar ve İstanbul’dan 3 dosyam olduğunu söylediler. Alışveriş tarafından televizyon ve telefon istedim ve milleti bir köle hakim, bir avukat ve bir doktor teşhis etmesi için kandırdığımı söylediler. Dün başka biri babamı aradı ve sert bir kayaya düşmekle tehdit etti. Babam da aradı ve birinin beni aradığını ve kız arkadaşını aldattığını söyledi. Kişiyle iletişime geçtim ve dolandırıcı olmadığımı, ilkokul öğrencisi olduğumu söyledim. Kimlikteki fotoğraf doğum tarihiyle eşleşmiyor, kimlik numaramı kullanıyor. Tüm vatandaşları bu kişilere inanmamaya çağırıyorum, benim TC kimlik numaramı ve adımı kullanıyorlar, faturalar bana ait değil, kendi kafalarında ehliyet yapmışlar, milleti dolandırıcı diye kandıran benim arabam bu. Yetkililer bu adamı bir an önce bulsunlar bu mesele çözülsün, evimde huzurum yok, moralim bozuldu. ” dedim.

Diyarbakır'da dolandırıcılara, doktorlara, avukatlara ve çavuşlara kurban gittiğini öğrendi # 3

Diyarbakır'da dolandırıcılara, doktor, avukat ve çavuşun kurbanı olduğunu öğrendi # 4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu