Gündem

Diyarbakır’da abla katili kardeş ile azmettiricisinin cezası belli oldu

Kavga ettiği kız kardeşini vuran cinayet zanlısının ağabeyi ve kendisini tahrik ettiğinden şüphelenilen eski sevgilisi müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Diyarbakır'da hemşire ve azmettiricinin katilinin kararı belli oldu

Adıyaman’da yaşayan 21 yaşındaki Mustafa Aslan, bir süredir eve gelmeyen 24 yaşındaki ablası Melek Aslan’ı karşılamak için Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesine geldi.

Melek’in eski sevgilisi Orhan Vatansever, kendisiyle Sanat Sokağı’nda tanışan kardeşleri arasında fuhuş ve dolandırıcılık suçlamasıyla tartışma konusu oldu.

21 Ekim 2020’de Mustafa Aslan, yanında getirdiği silahla ablasını öldürdü.

ESKİ AŞK DA TUTUKLANDI

Polis tarafından gözaltına alınan Mustafa Aslan, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Aslan’ı kışkırttığı iddiasıyla Sakarya’da gözaltına alınan Melek’in eski sevgilisi Orhan Vatansever de tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Melek Aslan, kardeşini karşılamak için apartmandan ayrıldığı an. VİDEO

HAYAT İÇİN İSTENİLEN

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Mustafa Aslan’a “kardeşini kasten öldürmek” ve “özel hayatıyla ilgili görüntü ve sesleri ifşa etmek ve kardeşinin vahşice öldürülmesine kışkırtmak” suçlamasıyla dava açtı.

Mustafa Aslan ve Orhan Vatansever, kaldıkları cezaevinden Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davanın karar duruşmasına Sesli ve Görüntülü Bilgi Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlandı.

Duruşmada Aile ve Sosyal İşler Dairesi’nden avukatlar ve sanıklar hazır bulundu.

Diyarbakırlı hemşirenin katili ve azmettiricisinin cezası belirlendi.

“MELEĞE KARŞI ÖLDÜRMEYE KARARLI”

Savcılığa göre “Sanık Orhan’ın kabul ettiği ve kabul ettiği Mustafa’ya gönderdiği mesajlar, merhum Melek’in onuruna yaptığı açıklamalar ve gönderdiği fotoğraflar bir bütün olarak takdir edilince, Orhan açıkça zanlı Mustafa’yı öldürttü. ablası Melek bu sözlerle. dediler.

Sanık Orhan’ın ablası Melek’i öldürmesi gerektiğine dair Mustafa’ya doğrudan bir şey söylememiş olması bu durumu değiştirmez, Orhan biliyordu ki, genç Mustafa’ya karşı ablası için onursuzca bunu yaptıysa Mustafa’nın öldürmek istediğini biliyordu. kız kardeşi ve savcının öngörülebilir görülen mütalaasında şu görüşler yer aldı:

Diyarbakır'da hemşire ve azmettiriciyi öldürmeye mahkum # 2

“VERİ KORUMA ANLAYIŞINDAN BERİ”

Merhumun kardeşi Mustafa, rızası ve bilgisi dışında Orhan Vatansever’i, Mustafa Aslan’ın kız kardeşi Melek Aslan’ın öldürülmesine kışkırtmakla ve kurbanın özel hayatının başkalarının çekmesini istemediği fotoğraflarını çekmekle suçladı. görür veya bilir, farklı zamanlarda ablasına ve eniştesine göndererek özel hayatın gizliliğini ihlal suçunu işlemiştir. 6136 sayılı Kanun, sanık Mustafa Aslan’ın ablası Melek Aslan’ın, kardeşini kasten başından ateşli silahla öldürmek suretiyle üç el ateş etmesini yasakladı. Sanık Orhan Vatansever’in tahrik ve denetimi sonucu. dosyanın tüm kapsamından anlaşılabilir.”

Katil hemşireye ve diyarbakiri azmettiricisine ceza #3

İKİSİNİN CEZASI GÜNCELLENDİ

Sanık ve avukatlarının savunmasının ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, Mustafa Aslan ve Orhan Vatansevert’i ağır hapis cezasına çarptırdı.

Duruşma sırasındaki davranışları göz önüne alındığında, mahkeme heyeti her iki sanığı da müebbet hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme ayrıca Orhan Vatansevert’i mahremiyetini ihlal suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırdı.

Katil hemşire ve diyarbakiri azmettiricisinin cezası belli oldu #4

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu