Gündem

Bütün belediyelerimiz öğrencilerimize yardımcı olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, “Her AK Parti belediyesi öğrencilerimize sonuna kadar yardımcı olacaktır” dedi.

Mehmet Özhaseki: Tüm belediyelerimiz öğrencilerimize yardımcı olacak

AK Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki yaptığı açıklamada, okulların açılması ve bireysel eğitimin başlamasıyla birlikte kolejlere olan talebin arttığını ve özellikle şehir dışında okuyan gençlerin aniden yurtlara başvurduğunu söyledi.

“HÜKÜMETLERİMİZ GENÇLERİN YER BULMASINA YARDIMCI OLUYOR”

Özhaseki, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile üniversite ihtiyacı konusunda yaptığı görüşmede çok tatmin edici cevaplar aldığını ifade etti.

“Her il hazırlık yaptı, kayıt oluyor. Gelen öğrencilere yardımcı olmak için büyük çaba gösteriyorlar. Misafirperverlikte kusur yok. Yurtlardaki fiziki şartlar eskisinden çok daha iyi. Bundan eminiz. Belki de bizimkiler. AK Parti belediyeleri olarak öğrencilerimizi alma ve gençlerimizin okula hazırlanmasına imkan sağlama kararı aldık.Bugün ülkemizde 1389 belediye var.Bunların 803 tanesi AK Parti belediyesi .Rapor yapın.Başvurunuza olumsuz yanıt almış olabilirsiniz ya da kolej eksikliği gibi bir durum oldu, bizimle iletişime geçebilirsiniz.Belediyelerimiz gençlerin yer bulmasına yardımcı oluyor.”

“PARTİ BELEDİYESİ OLARAK HAREKETE KATILIYORUZ”

Özhaseki, kamu kurumlarının her ilde misafirhanesi olduğuna dikkat çekti. Parti Ayrıca belediye olarak öğrencilere gerekli desteği sağladıklarını kaydetti.

Devlet yurtlarının beş yıldızlı otel konforunda olduğunu vurgulayan Özhaseki, yurt olmaması durumunda AK Parti belediyelerinin öğrencilerin başvurmasını beklediğini belirtti. “Her AK Parti belediyesi öğrencilerimize sonuna kadar yardım ediyor. Kışkırtıcı eylem için sokağa çıkmak kafa karıştırıcı bir muhalefetin işi olmalı. Ticaretten yanayız, insanlara yardım ediyoruz, öğrencilerimizi çözmek için varız. O yüzden AK Parti belediyeleriyiz.Seferberlik ilan ettik.İhtiyacı olan öğrencilerimiz önümüzdeki günlerde belediyemize başvurabilirler.Tüm arkadaşlarımızın hizmetinde olacak, ayarlayacaklar. onların yerleri ve yurtları.” dedi.

Mehmet Özhaseki: Tüm belediyelerimiz öğrencilerimize yardımcı olacak #1

Mehmet Özhaseki: Tüm belediyelerimiz öğrencilerimize yardımcı olacak #2

Mehmet Özhaseki: Tüm belediyelerimiz öğrencilerimize yardımcı olacak # 3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu