Gündem

Birleşik Krallık’ta koronavirüs uyarı seviyesi 4’e yükseltildi

İngiltere’de Covid-19 Omicron mutasyonunun hızla yayılmasının ardından Covid-19 için uyarı seviyesi 3’ten 4’e yükseltildi. Ülke genelinde Omicron vaka sayısı 3.000 137’ye ulaştı.

İngiltere'de korona virüs alarm seviyesi 4'e yükseltildi.

Güney Afrika’da ortaya çıkan Covid-19’daki Omicron mutasyonu İngiltere’de hızla yayılıyor.

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı’nın (UKHSA) tavsiyesi üzerine Birleşik Krallık’taki Covid-19 uyarı seviyesi 3’ten 4’e yükseltildi.

Bir hükümet açıklamasında “İlk kanıtlar, Omicron’un Delta’dan çok daha hızlı yayıldığını ve Omicron’un semptomatik hastalıklara karşı aşılara karşı korumasının azaldığını gösteriyor.” belirten “Omicron hastane yatışları zaten meydana geliyor ve muhtemelen hızla artacak” dediler.

Duyuruda ayrıca Ulusal Sağlık Servisi’nin (NHS) şu anda Covid-19 dışı hastalıklar için baskı altında olduğu ve Omicron’da aşıların yayılmasının ve etkinliğinin azalmasıyla bu baskının yakında artacağı belirtildi. .

İKİNCİ YÜKSEK SEVİYE

Dört, beş Covid-19 uyarısının ikinci en yüksek seviyesi, sağlık yetkililerinin enfeksiyon oranını yüksek tuttuğu ve virüsün sağlık hizmetleri üzerinde baskı oluşturduğu anlamına geliyor. İngiltere’de Covid-19 uyarı seviyesi Mayıs ayından bu yana 3. seviyede.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın önümüzdeki saatlerde Covid-19 salgınındaki son gelişmeler hakkında ulusa seslenmesi bekleniyor.

SON 24 PROGRAM BİN 239 OMİKRON STABİL

En yüksek günlük artış, son 24 saatte 1.239 yeni Omicron vakası tespit edilerek Birleşik Krallık’ta kaydedildi.

İngiltere’de Omicron vaka sayısı 3137’ye ulaştı.

Günlük en yüksek vaka sayısında artış görülen İngiltere’de son 24 saatte 1.196 yeni vaka tespit edilerek toplam vaka sayısı 2.0000.953’e ulaştı.

İngiltere'de koronavirüs alarm seviyesi 4'e yükseldi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu