Gündem

Bill Gates’in şirketi, temiz enerji için 1 milyar dolar topladı

Dünyanın en zengin insanlarından Bill Gates’in kar amacı gütmeyen şirketi Breakthrough Energy, temiz enerji için 1 milyar dolar topladığını açıkladı.

Bill Gates'in şirketi temiz enerji için 1 milyar dolar topluyor

131.6 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin insanlarından biri olan Microsoft’un kurucusu Bill Gates, temiz enerji konusunda oldukça hassas.

Gates’in şirketi Breakthrough Energy, “temiz enerji”nin gelişimini finanse etmek için General Motors ve ArcellorMittal dahil yedi şirketten 1 milyar dolarlık bağış topladığını duyurdu.

BUNUN ARASINDA DEV FİRMALAR VAR

“Catalyst” adı verilen girişim, American Airlines, Bank of America, BlackRock, Boston Consulting Group ve Microsoft gibi şirketleri içeriyor.

Bill Gates temiz enerji için 1 milyar dolar topluyor #1

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE HARCAMA

Kampanya, kamu ve özel sektörü bir araya getirerek ve ticaret önlemlerini finanse ederek iklim değişikliğiyle mücadelede kullanılacak temiz enerjiyi desteklemeyi amaçlıyor.

Doğrudan karbon yakalama, yeşil hidrojen, uzun vadeli enerji depolama ve sürdürülebilir yakıtlar gibi 4 ana unsura odaklanan proje şimdiden oldukça popüler hale geldi.

Şirketin kurucusu Bill Gates konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İklim değişikliğiyle mücadelede yeni bir yaklaşım sanayi devrimine ihtiyaç var. Sıfır emisyon elde etmek için gereken teknolojinin yarısı şu anda mevcut değil. “Catalyst” projesinin bunu değiştireceğini ve temiz bir geleceğe etkin bir yol sunacağını umuyoruz. “ terimleri kullandı.

Bill Gates

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu