Gündem

Başvurular başladı! Çalışma Bakanlığı 12 bilişim personeli alımı ve şartları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan 12 BT personel alımı başvurusu için başvurular başladı. Bakanlık da gerekli şartları açıkladı. Peki, ÇB işine nasıl başvurulur, şartlar nelerdir? İşte detaylar …

Başvurular başladı!  Çalışma Bakanlığı işe alım ve 12 bilişim personelinin koşulları

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilişim Genel Müdürlüğü’ne bağlı 12 sözleşmeli bilişim personelinin görevlendirilmesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bakanlık, resmi internet sitesinde başvuru şartları ve detayları hakkında bilgi verdi.

Bilişim Personeli alım ilanına başvurmak isteyen adaylar: “Çalışma Bakanlığı’na nasıl ve nereye, hangi koşullarda başvurulur?” Merak ediyor.

Peki ÇB 12 sözleşmeli bilişim personeline nasıl başvurulur? İşte başvuru ekranı ve koşulları…

İSTİHDAM BİLGİLERİ BAKANLIĞI ÖZEL DURUM BAŞVURUSU 2021

21.09.2021 tarihinde başvuranlar. – 20.11.2021 23:59:59 saatleri arasında e-Devlet Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – Kariyer Kapısı’na toplu kabul ve kariyer kapısı için başvuru yapabilirler. https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr e-Devlet’te tanımlanan takvimde aktif hale gelen iş ilanı ekranını kullanarak.

Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurular başladı!  Çalışma Bakanlığı 12 bilişim personeli alımı ve koşulları #1

BİLGİ İÇİN KİŞİSEL GEREKLİLİKLER

GENEL ŞARTLAR

(a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları yerine getirmek,

b) Bilgisayar bilimleri, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği dallarında veya Yükseköğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen yurt dışı yükseköğretim kurumlarında dört yıllık dereceler, mezunlar A, B ve C grubu için geçerli olabilir.)

(c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitime sahip fakültelerin mühendislik bölümleri, Fen-Edebiyat, Eğitim ve Öğretim, Bilgisayar Bilimleri ve Teknolojisi, İstatistik, Matematik ve Fizik Fakülteleri veya denkliği olan yüksekokullar Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilmiştir. (Yalnızca bu bölümde belirtilen bölümlerden mezun olanlar C Grubu pozisyonuna başvurabilirler.)

ç) Maaş tavanının iki katını geçmemek üzere olanlar için yazılım, yazılım tasarım ve geliştirme, bu süreci yönetme veya büyük ölçekli ağ sistemleri kurma ve yönetme konularında en az 3 yıl, diğerleri için en az 5 yıl mesleki deneyime sahip olmak, ( Mesleki deneyimi belirlerken; özel sosyal güvenlik kurumlarına prim ödeyerek, çalışan bilişim personeli olarak belgelenen hizmet sürelerini almak.)

(d) bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve ağ yönetim kurulumunun güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları koşuluyla, en az iki güncel programlama dili bilgisinin belgelenmesi,

(e) “Kamu kurum ve kuruluşlarının büyük bilgi işlem birimlerinde sözleşmeli bilişim personeli kullanımına ilişkin usul ve esaslar Hakkında Yönetmelik”te belirtilen kişilik haklarını ve diğer hususları kabul etmek;

f) Askerlik çağına gelmiş adayların askerlik yapmamaları.

ÖZEL ŞARTLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başvurular başladı!  Çalışma Bakanlığı 12 bilişim personeli alımı ve koşulları # 2

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ

Genel ve özel koşulları sağlayan adaylardan 2020 veya 2021 yılında KPSS P3 puanının yüzde yetmişi (KPSS puanı olmayan veya belge sunmayan adayın KPSS puanı 70) ve yabancı dil puanının yüzde otuzu (yabancı dil puanına ilişkin belge sunmayanların puanı sıfır olacaktır.) En yüksek puana sahip adaydan başlayarak, toplama esasına göre düzenlenecek sıralamaya göre; İlan edilen her pozisyon için kayıtlı çalışan sayısının 10 (on) katı sözlü ve uygulamalı sınava çağrılacaktır. Sıralamada son sırada aynı puana sahip birden fazla aday olması durumunda hepsi sınava kabul edilecektir.

İHALE SONUÇLARININ DUYURULMASI

Başvuru sonuçları bakanlığımızın resmi internet sitesinde (www.csgb.gov.tr/duyurular) yayınlanacaktır. Bu tebligat ayni olarak yapılacaktır, ilgili taraflarca başka bir tebligat yapılmayacaktır.

Ayrıca adaylar Kariyer Kapısı’nda sınav bilgilerini görüntüleyebilirler.

DETAYLAR İÇİN REKLAM TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu