Gündem

Balıkesir’de piknik tüpte pişen çayla verilen hayat mücadelesi

Manyas ilçesinin Dereköy semtinde oturan Sevgi Cankur, kızını ve torununu tek başına büyütmek için 10 yıl önce devraldığı yandaki kafenin işletmesini yürütüyor.

Balıkesir'de piknik tüpünde demlenen çayla yaşam savaşı

Balıkesir’in Manyas Dereköy semtinde Sevgi Cankurt (60), kızını ve torununu büyütmek için 10 yıl önce komşu kafenin işletmesini devraldı.

İzmir Üniversitesi’nde okuyan ve mütevazi bir köy kahvesinin geliriyle geçimini sağlamaya çalışan torununa aynı anda yardım eden Sevgi Cankurt, tek seferde yaptığı lezzetli çaylarını satarak yaşam mücadelesine devam ediyor. bira. piknik tüpü.

“KAHVE İÇİN ÇALIŞIYORUM BÜYÜKLERİMİ İZLEYİYORUM”

Cankurt, köylülerin önce gücendiğini sonra alıştığını belirtti. “1962 yılında Manyas Dereköy’de doğdum. 35 yıl Bandırma’da yaşadım. Eşim ölünce köyüme geldim, babamın sobası. Baktım ve köy kahvesinin 10 yıldır kapalı olduğunu öğrendim. patrona söyledim patrondan açmasını istedim kahve. 2013’te yapabileceğini söyledi. Köy kahvesini açtım.Tabii ki baştan gariptiler.Çevredeki köyler ve insanlar bile.Köy garipti .O zamanlar oğlum ve kızım okuyorlardı.Kızım liseyi bitirdiğinde evlendi.Ben evlendikten sonra oğlum asker oldu.Ben işime devam ettim.Şimdi torunuma onun gibi bakıyorum. Annem çalışıyor. “Kafeyi ben işletiyorum ve torunumla ilgileniyorum. Beş yıldır ramazanda davul çalıyorum. İlk başta, elbette, garip buldu. Ama halkımız alıştı çok şükür davulum patladığı için Büyükşehir Belediyesi bana davul getirdi. Tanrı seni korusun. “ dedim.

“KAHVEİNİZE BAKMALISINIZ”

Cankurt, işlettiği kafenin bakımsız bir durumda olduğunu ve bunun için maddi imkanlarının olmadığını ifade etti. “Kafenin dışı ve bahçe demirleri çok bakımsız. Kafenin içi ve dışının bakımını istiyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan rica ediyorum. Bunların olmasını istiyorum. Başka bir sorunum yok. Torunum İstanbul’da üniversite kazandı. İzmir. Bu sene yine ona yardım edebilirlerse. dedi.

Balıkesir'in 1 numaralı piknik tüpünde demlenen çayla yaşam savaşı verin

Balıkesir 2. piknik tüpünde demlenen çay ile yaşam mücadelesi

Balıkesir 3 numaralı piknik tüpünde demlenen çay ile yaşam savaşı verin

Balıkesir 4 numaralı piknik tüpünde demlenen çay ile yaşam savaşı verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu