Gündem

Bağcılar’da sancısı tutunca taksiye binen hamile kadın, yolda doğum yaptı

Eşiyle kaza sonucu gelen taksiyi tanıyan hamile kadın, hastaneye giderken bindiği takside acı içindeydi. Araçta dünyaya gelen anne ve bebeğin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Bağcılar'da acı çekerken taksiyle seyahat eden hamile kadın yolda doğum yapıyordu.

İstanbul’da Bağcılar Kocasıyla birlikte hastaneye gitmek için yolda bekleyen kadının acısı şiddetlendi.

Şans eseri tenha sokaktan boş geçen taksi, hamile kadını ve kocasını görünce hemen durup aracını çifte teslim etti. Dakikalar içinde kadının acısı yoğunlaştı ve bebek doğdu.

KIZI HASTANEYE GERİ DÖN

O sırada soğukkanlılığını koruyan taksi şoförü Mehmet Ayabak, veliyi en yakın hastane olan Bağcılar Eğitim ve Hastanesi Acil Servisi’ne getirdi.

Hastanedeki yetkili doktor ve hemşireler, takside kordonunu keserek anne ve küçük kızı hastaneye kaldırdı.

Takside dünyaya gelen kız ve annesinin sağlıklarının iyi olduğunu öğrenerek serbest bırakıldılar.

Bağcılar’da acı çekerken taksiye binen hamile kadın, yolda VİDEO


Bağcılar'da takside oturan hamile kadın ilk yolda doğum yaptı

“OLAY NE GÖRÜYORSUN, EL AYAK SALLANIYOR”

Taksici Mehmet Ayabak, başına ilk kez bir şey geldiğini, duygulandığını ve heyecanlandığını söyledi. “Aşağı Bağcılar bölgesinde hamile bir kadın kocasıyla taksiye bindi. Gece saat 3 civarındaydı ve sonra onu hemen hastaneye götürmem söylendi. Olay anında ikisi de telaşa kapılmıştı. Daha sonra hastaneye giderken hanım yolda doğum yaptı. Etkinlik sırasında ben de duygu ve heyecan yaşadım. Bir taksi şoförü olarak böyle bir etkinliğe katılmaktan gurur duyuyoruz. Her mesleğin iyisi ve kötüsü var ama işimizin gereği bu. Ben bir çocuk babasıyım o çocuğu gördüğümde, ikinci bir çocuğum varmış gibi heyecanlandım ve bu bana yetti. İlk defa başıma böyle bir şey geldi ve davayı gördüğümde ellerim ve ayaklarım titriyordu. ” dedi.

Bağcılar'da taksiye binen hamile kadın 2. Yol'da doğum yaptı.

“BEBEĞİMİZİN ARAÇTA KABLO KESİLDİ”

Mehmet Ayabak, “Olay sırasında yolcular check-in yaptı. Diğer taraftaydılar ve onları hemen hastaneye götürmeye çalıştım. Hanımefendi doğum yaptıktan sonra çocuğu kocasının elinde gördüm. Bebeği hemen giysiye veya yüne sarmasını söyledim ve pencereyi falan kapattım. Hastaneye gittik. Hemen hemşirelere haber verdik ve doktorlar ve hemşireler bebeğimizin kordonunu araçta keserek kadını ve çocuğu hastaneye götürdüler. ” dedi.

Bağcılar'da ağrı çekerken taksiyle seyahat eden hamile kadın yolda doğum yaptı 3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu