Gündem

Artvin’in 88 yaşındaki usta şoförü Emine Nine

Emine Akkaya, 88 yaşında; 36 yıldır biletsiz olarak kullanılan köy yolları ile şehir merkezi arasında ulaşım oldukça kolaydır.

Artvin'in 88 yaşındaki ustası Emine Nine

Artvin’in Arhavi ilçesine bağlı Yolgeçen köyünde yaşayan 4 çocuk annesi ve 9 torun sahibi 88 yaşındaki Emine Akkaya, köyde yaşadığı için kendi aracıyla ilçeye gidiyor.

Personeliyle birlikte içeri giren ancak direksiyon başında otururken usta bir sürücü olan Akkaya, aynı zamanda çok dikkatli bir sürücüdür.

36 YIL ALTINDA KAZA YOKTUR

Emniyet kemeri olmadan seyahat etmeyen yaşlı kadın, 36 yıldır kaza yapmamasını kurallara uymaya bağlıyor. Akkaya, zorlu köy yollarında karsız kışsız aracınızla seyahat etmeyi kolaylaştırıyor.

Artvin ViDEO’nun 88 yaşındaki ustası Emine Nine

“50 YAŞINDA ARAÇ KULLANMAYI ÖĞRENDİM”

Akkaya “50 yaş üstü oğlumun isteği üzerine şoförlüğü öğrendim. Almanya’da yaşadık. Ülkeme döndüğümden beri köyden ilçeye gitmek çok zor oldu. Araba sürmeyi araba alarak öğrendim. Ehliyet.” Şimdiye kadar 4 araba değiştirdim. Bir tarla arabam bile vardı. Hiç kaza yapmadım. Bunu kurallara uymamaya ve yavaş sürmeye bağlıyorum.” söz konusu.

Artvin'in 88 yaşındaki usta lideri Emine Nine #1

“HERKES YAŞINI ARIYOR”

Oğlu İbrahim Akkaya, annesinin çok dikkatli bir sürücü olduğunu belirtti. “Annem Almanya’da oturduğundan beri bu semte gidip gelmekte zorlanıyor. Ehliyetini yıllar önce düşürdü. İlerleyen yaşına rağmen hâlâ araba kullanıyor. Annem çok dikkatli bir şoför. Kurallara uymak. İlk yıllarda çok fazla kadın sürücü yoktu ve çoğu araba kullanırken anneme baktı. Şimdi yaşı nedeniyle izliyorlar” dedi. terimleri kullandı.

Artvin'in 88 yaşındaki usta lideri Emine Nine 2.

Artvin'in 88 yaşındaki ustası Emine Dokuz #3

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu