Gündem

Apple, yurt dışında yenilenmiş iPhone satışlarına başladı

Apple, Kanada’da oluşturulan yeni bir web sitesi aracılığıyla yenilenen iPhone modellerini piyasaya sürdü.

Apple yurtdışında yenilenmiş iPhone satmaya başlayacak

Son yıllarda piyasaya sürülen akıllı telefonlar, Macaristan’da dolar kuru ve vergiler nedeniyle yüksek fiyatlara satılıyor. Kullanıcılar orta sınıf telefonları tercih etme ve tasarruf etme eğilimindedir.

Ancak piyasada refurbished denilen akıllı telefonlar, normal telefonlara göre çok daha ucuz fiyatlara satılıyor.

YENİLENEN TELEFON HAREKET ELMASI

daha önce yenilenmiş iPad ve ABD ve Kanada’da Mac modellerini pazarlayan şirket, şimdi de Kanada web sitesi üzerinden yenilenmiş iPhone’ların satışına başladı.

Bu, ülke çapındaki tüketicilere yeni iPhone modellerinden daha ucuza satılan telefonlara erişim sağlayacak. Türkiye gibi davranıp davranmayacaklarını zaman gösterecek.

iphone

GÜNCELLENEN IPHONE FİYATLARI

Apple’ın yeni Kanada sitesine baktığımızda; iPhone XS, iPhone XS Maks, iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro MaksSatılık olduğunu görüyoruz.

Örneğin Kanada’da 749 ABD Doları fiyatla satılan 128 GB’lık bir iPhone 11, yenilenmiş olarak 639 ABD Dolarına satılıyor. Bu yaklaşık 110 Kanada doları tasarruf sağlar.

Ayrıca Apple, kutudaki tüm aksesuarlar dahil olmak üzere 1 yıl garantili yenilenmiş iPhone modelleri satmaktadır. Bataryası ve kasası sıfır olan modeller, her testten sonra müşterilerle buluşuyor Apple tarafından başarı ile garanti altına alınıyor.

iphone 12

Yenilenmiş bir akıllı telefon nedir

Yenilenmiş akıllı telefonlar ve kullanılmış telefonların aynı olmadığını varsayalım. Yenilenmiş telefonlar, kullanıldıktan sonra veya bir sorun çıkması durumunda firmalara satılan cihazlardır. Ancak bu telefonları kullanılmış telefonlardan ayıran en büyük özelliği bir takım teknik testlere tabi tutulmuş olmaları.

Kısacası telefon alan firmalar bazı teknik testleri satın aldıktan sonra telefonların sorunlu kısımlarını yenileriyle değiştiriyor ve verileri tamamen siliyor. Böylece kullanılmış telefonlardaki ani sorunlar yenilenmiş telefonlarda tamamen ortadan kalkıyor.

AKILLI TELEFON YENİLEME SÜRECİ

Kullanılmış akıllı telefonlar, işlevsellik ve estetik açıdan tamamen yenilenene kadar bir takım işlemlerden geçer. Yenilenmiş bir telefon olarak adlandırabilmeniz için aşağıdaki adımlar gereklidir:

  • Hasarlı parçalar değiştirilecek veya onarılacaktır. (Örnek: telefonda kırık ekran veya çizikler)
  • Telefonun butonları, dokunmatik ekranı, sesi ve buna benzer birçok özelliği test edilip gerektiğinde onarılıyor.
  • Telefonun yeni kutusundaki tüm aksesuarlar kontrol edilir ve arızalı olanlar onarılır veya değiştirilir.
  • Telefondaki tüm veriler tamamen silinecek ve fabrika ayarlarına sıfırlanacaktır.
  • Akıllı telefonun tüm bileşenlerini kapsayan bir temizleme işlemi gerçekleştirirler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu