Gündem

AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler 2021 açık lise 1. dönem sınav sonuçlarında!

4-10 Aralık AÖL 1. dönem sınavları. Sınav sonuçlarıyla ilgili araştırmalar geçtikten sonra hız kazandı. Peki 2021 AÖL 1. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak?  2021 lise 1. dönem sınav sonuçlarına gözlerinizi açın!

Açıköğretim Lisesi (AÖL) Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının ilk yarıyıl sınavları, 4-10 Aralık 2021. çevrimiçi gerçekleşti.

Sınavı geçtikten sonra söz konusu sınavlara giren adaylar dikkatlerini AÖL sınav sonuçlarının açıklanmasına çevirdi.

Bilindiği gibi sınavlarda her ders için 20’şer çoktan seçmeli ve 4’lü soru sorulmuştur ve doğru cevap puanı 5’tir. Öte yandan yanlış cevapların doğru cevapları etkilemediği de bilinmektedir.

Peki AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak? 2021 Açık Lise (AÖL) 1. dönem sınav sonuçları bugün açıklanacak mı? İşte son gelişmeler!

EOL SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

AÖL sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ise henüz belirlenmedi. Yazılı açıklamada, sınavların 4 Aralık 2021 saat 09:30 ile 10 Aralık 2021 saat 23:59 arasında online olarak yapılacağı belirtildi.

Son sınav dönemlerine göre AÖL sonuçlarının birkaç hafta içinde ortaya çıkması bekleniyor.

Sonuçlar https://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx Öğrenciler TC kimlik numaralarını sorgulayabilirler.

TEST SONUÇLARI ANKET EKRANI

AÖL sınav sonucu ne zaman açıklanacak?  2021 lise 1. dönem sınav sonuçlarına gözlerinizi açın!  #bir

TEST NASIL DEĞERLENDİRİLECEK?

1. Sınavlarda, öğrencinin sınava gireceği her ders için 4 (dört) seçenekli 20 çoktan seçmeli soru sorulacak ve her doğru cevap için puan 5 (beş) olacaktır. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemez.

2. Değerlendirme ders başına 100 (100) toplam puan üzerinden yapılır, doğru cevaplar dikkate alınır ve tüm sorular aynı puana sahiptir. Başarı puanı hesaplanırken; [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.

3. Sınav sonuçlarında doğru ve yanlış cevap sayılarına ilişkin veriler yayınlanmayacaktır.

4. Cevap anahtarında hata varsa ve bu soru Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenirse soru(lar) silinmeyecek ve bu soru(lar) soru(lar) için doğru seçenek olacaktır. ) değerlendirmede.

5. Değerlendirme sırasında hatalı soru/soru olması durumunda silinecek sorular değerlendirme dışı bırakılacak ve geçerli soruların puanı yeniden tanımlanarak değerlendirme yapılacaktır.

SINAV İSTİSNALARI

1. Sınavı geçtikten sonra 5 (beş) takvim günü içinde öğrenciler ve sınav sonuçlarına ilişkin itirazları, sonuçların AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde ilan edilmesinden; e-İtiraz modülü (https://eitiraz.meb.gov.tr) üzerinden TC Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Halk Bankası’ndan herhangi birine KDV dahil 30 (otuz) TL itiraz ücreti alınacaktır. ). Öğrenciler belirtilen itiraz süresi dışında itiraz edemezler. Dilekçe ve faks ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

2. İtirazlar değerlendirilirken e-itiraz modülüne giriş tarihi (https://eitiraz.meb.gov.tr) dikkate alınacaktır.

3. Sınav sorularına/cevap anahtarlarına yapılan itirazlar ÖDSGM tarafından, sınav başvurusu ve sınav sonuçlarına yapılan itirazlar ise BIGM tarafından sonuçlandırılarak öğrencilere bildirilir.

4. Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan veya sınava girmeyen öğrencilerin itiraz başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.

5. Sayı 2577. İdari Usul Yasası 20 / B. § Sınav uygulaması, soru/cevap anahtarları ve sınav sonuçlarına yapılan itirazlar 10 (on) günlük dava süresini kapatmaz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu