Gündem

Amasya’nın Taşova ilçesinin Gökpınar köyünde hiç koronavirüs vakası görülmedi!

Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı 35 hane ve 50 nüfuslu Gökpınar köyünde alınan önlemlerle şu ana kadar koronavirüs vakasına rastlanmadı. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyulan köyde yaşayanlar aşı yaptırarak koronavirüse karşı kalkan oluşturdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan güncel resimde, Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Gökpınar köyünde %87 aşılama oranı ile mavi kategoride yer alan Gökpınar köyünde alınan ölçümlerle şu ana kadar koronavirüs vakasına rastlanmadı. 32 hane ve 50 nüfuslu köy “mavi köy” olarak biliniyor. Herkesin maske, mesafe ve temizlik kurallarına riayet ettiği köyde sakinlerinin aşıları eksiksiz olarak yapılarak koronavirüse karşı kalkan oluşturuldu.

‘KÖYÜMÜZDE ALLAH’A ŞÜKÜR’

Köylülerden Beyhan Ezgi, “İstanbul’da yaşıyorum, buraya tatile geldim. Bir aydır buradayız ve zaman çok iyi geçiyor. İstanbul’da koronavirüs yükseliyor çok şükür köyümüzde kimse yok. Önderimiz bu konuda çok endişeli: “İstanbul’dan gelenleri hemen kimse görmesin. Herkesi 10-14 gün evde kalmaları konusunda uyardı.

Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Gökpınar köyünde koronavirüs vakasına rastlanmadı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu